Teknoloji şirketlerinden Samsung, Flax Note ekran tanıtımını gerçekleştirdi. Cihaz tasarım yapısı ve özellikleriyle dikkat çekecek cinsten. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Dünyanın en ünlü teknoloji markalarından biri olan Samsung, adeta gelecekten gelen bir ürünle karşımıza çıktı. Söz konusu ürünün ismi Samsung Flex Note olup, cihaz sahip olduğu tasarım yapısı ile dikkat çekiyor.

SID 2022 Display Week etkinliği esnasında Samsung mobil bilgi işlem cihazlarını yeniliyor ve etkinlik kapsamında Flex Note isimli yeni katlanabilir ekran tasarımını gözler önüne serdi. Katlanabilir mobil cihazlarda adeta bir sonraki seviyeyi temsil etmekte olan Flex Note imle ilgili şirkete yakınlığıyla bilinmekte olan Ice Universe kaynağı tarafından ürünün harika göründüğü ve yakında piyasaya sürülmesinin beklendiği ifade edildi.

Fotoğrafları paylaşıldı

Samsung’un Flex Note cihazının birkaç fotoğrafı Samsung çevrimiçi haber odası aracılığıyla paylaşıldı. Fotoğraf incelendiği zaman Flex Note tasarımının katlanabilir tablet hibrit ve notebook tasarımına oldukça benzediği gözler önüne seriliyor. Dizüstü bilgisayar kadar büyük bir ekrana sahip olabilen teknoloji, genel hatlarıyla Z Fold 3 modelinde olduğu gibi tasarım yapısından yola çıkılarak hazırlanmış.

Flex Note ürününün sol alt kısmında Windows Başlat Menüsü logosu gözükmekte olup, bu bağlamda ürünün Windows ile çalışacağını söyleyebiliriz. Ürünün tasarımının hazırlanırken medya tüketimi ve kullanışlılığın da baz alındığı öğrenilirken, cihazın pazarda nasıl bir yol çizeceği büyük merak konusu oldu.

Tasarım olarak katlanabilir yapı sunacak olan Flex Note, daha fazla ekran alanı sağlayabilmek için klavyenin kaybolabilmesini de sağlıyor. Bu da fiziksel tuşlara sahip olan dizüstü bilgisayarların yapamayacağı bir şey olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda bu tasarım ile kişiselleştirme yapmak çok basit ve eğlenceli çünkü kullanıcılar klavye ayarları menüsünde basit bir geçiş ile dilerlerse pastel, dilerlerse RGB görünüm de elde edebiliyor.

(Visited 14 times, 1 visits today)