Honor markası yeni akıllı telefonunun tanıtımını yaptı. Bu kapsamda Honor Play 30 5G piyasaya sürüldü. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Akıllı telefon üreticilerinden Honor çalışmalarına tam gaz devam etmekte. Bir süredir şirketin Honor Play 30 5G modelini piyasaya süreceği konuşuluyordu ve cihaz resmen çıkışını gerçekleştirdi.

Honor Play 30 5G cihazını sessiz sedasız tanıtan Honor, ürünü altın, gümüş ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle ön siparişe sundu. Böylece kullanıcılara birden fazla seçim yapma şansı sunuluyor. Akıllı telefon ilk etapta Çin’de satışa sunulmuş olup, fiyatı ve diğer ayrıntılar da belli oldu. Ürün Çin’de 1099 Yuan fiyat etiketiyle satışa sunulmakta ve bu rakam yaklaşık 160 Dolara tekabül ediyor. Ürünün söz konusu fiyat etiketiyle rekabetçi bir model olduğunu ve tercih edilebilecek seçeneklerden biri olduğunu belirtmek gerekiyor.

Honor Play 30 5G Teknik Özellikleri

Play 30 5G modeli isminden de anlaşılabileceği üzere 5G desteğine sahip olan, bu bağlamda ileriye dönük bir akıllı telefon modeli ve cihazda HD+ çözünürlüğünde LCD tabanlı 6.5 inç büyüklüğünde ekran bulunuyor. Telefon 60 Hz tarama hızına sahip ve ön kısmında çentikli bir tasarım yapısı kullanıyor. Honor çentik içerisine 5 MP çözünürlüklü kamera konumlandırmakta. Cihaz tasarım yapısı olarak  standart seviyelerde bulunuyor.

Snapdragon 480+ 5G yonga setinden güç almakta olan akıllı telefonda 4 GB RAM + 128 GB depolama alanı ve 8 GB RAM + 128 GB depolama alanı seçenekleri bulunuyor. Cihaz 512 GB’a kadar hafıza kartı desteği de sunuyor. Yazılım tarafında Android 11 tabanlı Magic UI 5.0 ile çıkan telefon bu bağlamda biraz eski bir yazılımla geliyor. Ancak telefonda Google uygulama ve servislerinin yüklü olduğunu ve yazılım güncellemelerinden uzun bir süre boyunca yararlanacağını da ifade etmek gerekiyor. Ürünün pazarda nasıl bir satış performansı sergileyeceği oldukça merak ediliyor.

(Visited 8 times, 1 visits today)