Bu yazımızda Android işletim sisteminin en iyi 4 video oynatıcısına değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Günümüzün popüler mobil işletim sistemlerinden Android’de kullanılabilecek çok sayıda video oynatıcısı bulunmaktadır. Yeni içeriğimizde bu video oynatıcılarından dördüne sizler için değiniyoruz.

Günümüzün en yaygın mobil işletim sistemi konumunda olan Android gelişim göstermeye devam etmekte olup, Android işletim sistemi için geliştirilen çok sayıda video oynatıcısı bulunmaktadır. Bunlar arasından özellikle bazıları dikkat çekmektedir.

VLC

Windows işletim sisteminde de bilinen bir video oynatıcısı olan VLC’nin Android için geliştirilen sürümünün tam ismi VLC For Android olup, görüntü ve ses işleme özelliği ile ön plana çıkmakta olan bir video oynatıcısıdır. VLC For Android ile görüntü ve ses efektleri yapmanıza imkan tanınmasının yanı sıra görüntü yakalama özelliğini kullanarak video görüntüsünü duvar kağıdı olarak da ayarlayabilmeniz mümkün olmaktadır.

Mx Player

Videolara zoom yaparak izleyebileceğiniz ve detaylı görüntü ayarları yapabileceğiniz Mx Player video oynatıcısı parmak hareketleri ile işlemlerinizi yapabilmenize imkan tanımaktadır. Çift çekirdekli veya dört çekirdekli olarak ayarlama yapmanıza da imkan tanımakta olan Mx Player, sınıfının en iyi video oynatıcılarından biridir.

Km Player

Km Player isimli video oynatıcısı ile Google Drive’dan oynatma yapabilme gibi bir özellik sunulmakta olup, aynı zamanda içeriklerinizi buluttan telefona indirmeden izlemenize de yine Google Drive desteği sayesinde olanak tanımaktadır. Bunun yanında uygulama oynatma hızını ayarlamanıza imkan tanımaktadır.

BSPlayer

Eski ve etkili bir video izleme uygulaması olarak kabul edilen BSPlayer, kütüphane için iyi bir arayüz olarak da öne çıkmaktadır. Android işletim sistemli akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanabileceğiniz etkili bir video oynatıcısıdır.

(Visited 10 times, 1 visits today)