Akıllı telefon üreticilerinden Samsung, Galaxy S22 serisine yönelik olarak büyük bir yazılım güncellemesi yayınladı. İşte habere ilişkin detaylar…

Günümüzün önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Samsung çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Şirket şimdi de Galaxy S22 için yazılım güncellemesine yer vermiş durumda.

Yayınlanan büyük çaplı güncellemenin dosya boyutu 1.7 GB olup, güncelleme Samsung Galaxy S22 ailesini ilgilendiriyor. Haziran ayı güncellemesi olarak geçen yazılım güncellemesi güvenlik düzeltmelerine sahip olup bunun yanında olağan hata düzeltmeleri ve sistem iyileştirmelerini de içeriyor. Ancak güncelleme notlarının dışında bazı eklemelerin de olduğunu düşünüyoruz çünkü güncellemenin boyutu bu düzeltmeler için son derece yüksek gibi gözüküyor.

Galaxy S22 akıllı telefonu için çıkan yazılım güncellemesini kontrol etmek için telefonunuzun Ayarlar menüsüne göz atabilirsiniz. Yayınlanan yazılım güncellemesinin boyutu göz önüne alındığı zaman indirmeden önce kota unsuruna mutlaka dikkat etmenizi öneriyoruz. Eğer mümkünse güncellemeyi sınırsız bir veri bağlantısı esnasında uygulamanız örneğin Wi-Fi açıkken yapmanız isabetli olacaktır.

Yayınlanan güncellemeyle beraber kullanıcılar telefonlarında artık daha doğal netlikte fotoğraflar çekebilecek. Bu pek çok kullanıcı tarafından uygulanması istenen bir iyileştirmeydi. Bunun yanında portre modu, kontrast iyileştirmeleri de yine yazılım güncellemesiyle beraber kullanıcılara sunuluyor. Ancak yukarıda dediğimiz gibi bu tarz düzenlemeler için dahi güncelleme boyutunun yüksek olduğunu belirtmek gerekiyor.

Galaxy S22 teknik özelliklerini hatırlayalım;

Telefonun ekranı 6.1 inç büyüklüğünde olup Full HD+ ekran çözünürlüğü bulunuyor. Telefonun ekranı 120 Hz tazeleme hızı sunuyor. Dynamic AMOLED destekli olan akıllı telefonda 3700 mAh batarya yer almakta. Telefonun arkasında 50 MP geniş açı + 12 MP ultra geniş açı + 10 MP telefoto olmak üzere üçlü kamera bulunmakta olup ön yüzünde ise 10 Megapiksellik seflie kamerası mevcut. Cihazda işlemci olarak ise Exynos 2200 kullanılıyor.

(Visited 5 times, 1 visits today)