Samsung akıllı televizyonlarında yeni bir dönem başlıyor. 2022 model Samsung TV modellerini satın alanlar fonksiyonlar bakımından çok avantajlı olacak.

Teknolojiyi çok iyi bir şekilde takip eden ve trend ipinin ucunu kaçırmamaya çalışan Samsung, akıllı televizyonlarıyla ilgili olarak önemli bazı duyurular yaptı.

Samsung markası, ilk NFT destekli televizyonunu duyurdu. Böylece kullanıcılar adeta film izler gibi NFT alıp sergileme imkanına sahip olacak. Şirket 2022 yılı içerisinde NFT destekli akıllı televizyonunu piyasaya sürecek.

Samsung yeni akıllı televizyonlarını CES 2022 etkinliği sırasında daha detaylı bir şekilde gösterecek. Etkinlik sırasında aynı zamanda yeni teknolojilere sahip olan Samsung televizyonlarının duyurusu gerçekleştirecek olup, bunlar arasından özellikle NVIDIA GeForce Now ve Google Stadia destekleyen televizyonların tanıtılarak sıyrılmasını bekliyoruz.

GeForce Now ve Stadia deneyimi

Samsung markası 2022 yılı içerisinde piyasaya süreceği bazı televizyon modellerinde GeForce Now ve Google Stadia oyun bulut platformlarının destekleneceğini duyurdu. Böylece oyuncular akıllı televizyonlarına Samsung Smart Hub yükleyerek Gaming Hub aracılığıyla GeForce Now ve Stadia deneyimi yaşayabilecek. Bu da teknoloji tutkunu olan oyuncuların dev ekranda bulut depolama hizmetleri sayesinde oyun oynamasını sağlayacak. Ancak bunun için çok yüksek internet hızları gerekebileceğini belirtelim. Aynı zamanda Samsung’un gereken alt yapıları hazırlamak için ekstra maliyetlerde bulunduğunu ve bu nedenle de ücretin yükseleceğini ifade edelim.

2022 yılı içerisinde yeni Micro LED modellerini tanıtacak olan Samsung, Neo QLED , Lifestyle, micro LED serileri dahilinde 2022 modellerini piyasaya sürecek. Bu kapsamda 89 inç , 101 inç , 110 inç gibi devasa ekranlara sahip akıllı televizyonlar kullanıcılarla buluşacak. Samsung markasının aynı zamanda kavisli televizyon akımını da sürdürmesini, bu kapsamda yeni akıllı televizyon modellerinin duyurusunu gerçekleştirmesini bekliyoruz.

(Visited 34 times, 1 visits today)