Bu içeriğimizde dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarına maddeler halinde değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Sosyal medyayla insanlar arasında sanal mecradan bağlantı kurulabilmektedir. İnsanlar birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunabilmekte, iletişim kurabilmektedir. Peki sosyal medya uygulamalarından en popülerleri hangileri ?

Twitter

Günümüzde en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter üzerinde milyarlarca kayıtlı kullanıcı bulunuyor. Daha çok gündeme ilişkin konuların hashtag olarak tabir edilen başlıklar halinde sunulmasıyla popüler olan Twitter, genel itibariyle bir profilin belli konularda veya genel manada bildiklerini yazabildiği, gündeme ilişkin bilgiler verebildiği veya kendisiyle ilgili olarak paylaşımlar yapabildiği kült bir platformdur.

Facebook

Sosyal medya uygulamaları arasında son derece köklü bir geçmişe sahip olan Facebook, milyarlarca kayıtlı kullanıcıya sahiptir. Ancak aktif kullanıcı sayısı eskisine nazaran çok daha yavaş kalmıştır. Özellikle Instagram platformuna ciddi bir kullanıcı kitlesi kaybetmiştir ancak bu durum Facebook’un sahibi için pek önemli değil zira Instagram uygulamasının da sahibi yine aynı şirkettir.

Instagram

Özellikle fotoğraf ve video paylaşımı hususunda çok popüler bir sosyal medya uygulamasıdır. Son birkaç yıldır daha çok özellik aldı ve böylece daha popüler hale geldi. Özellikle Hikayeler fonksiyonu Instagram’ın vazgeçilmez özelliklerinden biri oldu.

TikTok

Son yılların en hızlı gelişim gösteren sosyal medya uygulamasıdır. İlk kez 2016’da kurulmuş olmasına rağmen çok hızlı bir şekilde popülerleşti. Kullanıcının kısa videolar yüklediği ve bunlara profilinde yer verdiği bir platform olan TikTok, kısa video akımı konusunda çok önemli bir uygulama ve özellikle gençler tarafından oldukça yaygın olarak kullanılıyor.

Snapchat

Pek çok özelliğini Instagram’a kaptırmış olan SnapChat, buna rağmen kendi kitlesi sayesinde hale popüler durumda. Aktif kullanıcı sayısı 500 milyon kadar olan uygulama, bu bağlamda son derece güçlü olan iddialı sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor.

Wechat

Esasen bir sosyal medya uygulaması olup başka insanlarla tanışmanızı sağlıyor. Ülkemizde de aktif olan uygulama köklü sosyal medya uygulamalarından biri olup Çin merkezlidir ve içerisinde çok amaçlı mesajlaşma, ödeme gibi fonksiyonlar da barındırmasıyla oldukça etkileyici uygulamalardandır.

(Visited 28 times, 1 visits today)