Samsung Türkiye tarafından katlanabilir Samsung telefonlarının Türkiye’deki satış rakamlarına ilişkin olarak ilginç bir açıklama yapıldı. Samsung katlanabilir telefonlarının Türkiye’de çok büyük ilgi gördüğünü duyurdu.

Akıllı telefon dünyasının ünlü markalarından Samsung çalışmalarını sürdürmekte olup, şirket ülkemizde de en fazla bilinen akıllı telefon markalarından biri. Katlanabilir akıllı telefon alanının öncülerinden biri olan Samsung, katlanabilir akıllı telefonlarının Türkiye’deki satışlarına ilişkin olarak ilginç bir açıklama yaptı. Samsung Türkiye tarafından yapılan açıklamada katlanabilir telefonlara Türkiye’de büyük bir ilginin olduğu belirtildi. 2019 yılından bu yana dört farklı katlanabilir akıllı telefon piyasaya süren Samsung, bunlardan ikisini geçtiğimiz Ağustos ayında tanıtmıştı. Dünya çapında ilgiyle karşılanan akıllı telefonlar görünen o ki ülkemizde de beklenenden fazla ilgi gördü.

 

Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3 Yok Satmış!

Samsung Türkiye bugün yaptığı açıklamada katlanabilir telefonlara artan talep sayesinde Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 akıllı telefonlarının yok sattığını açıkladı. Talebi karşılamak için tedariğin hızlandırılması maksadıyla yoğun bir şekilde çalışıldığını da belirten Samsung, Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcılarına teşekkür etti. Bu açıklama, artan dolar kuru ve vergilendirmeler nedeniyle epey pahalı olan katlanabilir telefonların çok satması yönünde olduğu için şaşkınlıkla karşılandı.

Samsung Türkiye Mobil İş Birimi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Murat Azdemir de yaptığı açıklamada yoğun bir ilginin olduğunu, yeni ürünlerin de çok yakında stoklara geleceğini aktardı. Azdemir, Samsung kullanıcılarına telefonlarına göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

Katlanabilir akıllı telefon akımı özellikle son bir yıldır dikkat çekmekte olup, ilerleyen süreçte pek çok marka daha yeni katlanabilir telefonlar piyasaya sürecek ve böylece pazar daha fazla genişleyecek ve rekabet kızışacak.

(Visited 63 times, 1 visits today)