Bu içeriğimizde Android işletim sistemi kullanan cihazlarda bulunan az bilinen 3 özelliğe değiniyoruz. Android kullanıcıları, bu üç bilinen özelliği kullanarak daha pratik hareket edebilir.

Günümüzde akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemlerinden Android’de yer alan, kullanıcılar tarafından ise fazla bilinmeyen bazı özellikler bulunuyor. Şimdi sizler için bu özelliklerden üçüne değineceğiz.

Google klavye ile memoji oluşturmak

Memoji özelliğine Apple ürünlerinden aşinayız. Özelliği Android telefonlar üzerinde de kullanabilmek mümkün olup, özelliği aktif hale getirebilmek için telefonunuzun Google servislerine sahip olması gerekmektedir. Google klavyeyi kullanıp, emojiler bölümünde yer almakta olan Ekle seçeneğine tıklayarak kendi emojinizi  oluşturmanız mümkündür.

Kaybolan Telefonu Bulmak

Akıllı telefonun kaybolması kullanıcılar için büyük bir felakettir. Hem maddi hem manevi olarak kayba neden olur çünkü telefonda yer alan verileriniz , anılarınız da kaybolarak yok olmaktadır. Bu nedenle kaybolan telefonu tarayıcı aracılığıyla bulmak, son derece önemli olan ancak fazla bilinmeyen bir özelliktir. Eğer Android telefonunuz kaybolduysa, kaybolan cihazınızda Google servisi bulunduğu taktirde telefonunuzu bulmanız kolaydır. Bunun için bilgisayarınızda Google hesabınızı açıp, web tarayıcıyı açıp arama bölümüne “Telefonumu Bul” yazınız. Böylece telefonunuzun nerede olduğunu görüntüleyip telefonunuzu sesli olarak çaldırabilir ve böylece telefonunuza kavuşabilirsiniz. Ancak elbette bunun için telefonun o an bulunduğunuz mekanda olması gerekli.

FPS Göstergesini Aktif Etme

Akıllı telefonlardan oyun oynamak bilindiği üzere oldukça yaygın bir hale geldi. FPS ile video oyununda telefonunuzla o an ne kadar performans alabildiğinizi inceleyebiliyorsunuz. Oynanan oyunlarda FPS görebilmek mümkün olup, bunun için bazı üçüncü taraf yazılımları telefonunuza indirmenize de gerek yoktur. Android cihazınız var ise geliştirici seçeneklerinde yer almakta olan Power Monitör özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. İşlemci sıcaklığı, ekran çözünürlüğü gibi değerleri de ekranda görebilirsiniz.

(Visited 53 times, 1 visits today)