Sosyal medya platformlarından darbe alan Trump, çözümü kendi sosyal medya sitesini açmakta buldu. İşte habere ilişkin detaylar…

Donald Trump, ABD’nin eski başkanı olup, artık başkan olmamasına rağmen hala gündemden düşmüyor. Başkanlık yaptığı dönemde pek çok skandal ile gündeme gelen ismin başkanlığı kaybetmesinin ardından neredeyse tüm sosyal medya hesapları kapatılmıştı.

Trump’ın çok sayıda takipçisinin bulunduğu Twitter hesabının kapatılması, Trump için bardağı taşıran son damla olmuştu. Twitter ile uzun süredir mücadele eden, düşünce özgürlüğünün kısıtlandığını ve bunun kanunlara aykırı olduğunu belirten Trump, bu bağlamda Twitter’e karşı bir dava bile açtı. Son gelişmeler ise Trump’un kendi sosyal medya platformunu kurmaya niyetlendiğini gösteriyor.

TRUTH Social

Trump’ın kurduğu yeni sosyal medya ağının ismi TRUTH Social olup, sosyal medya platformunun en dikkat çekici yanlarından birisi Twitter ile neredeyse aynı arayüze sahip olması. Platform üzerinde hazırlıklar yapılmakta olup gelecek ay başlatılması planlanıyor.

Donald Trump konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama da yaparken, App Store üzerinde ön siparişe sunulan uygulamanın Kasım ayında davetlilere ve 2022 yılının ilk çeyreği içerisinde halka açık hale geleceğini duyurdu. Trump açılamasında TRUTH Social platformunu büyük teknolojinin zulmüne karşı durabilmek için oluşturduğunu belirtti.

TRUTH Social platformu arama işlevi ile öne çıkmakta olup, ilginç bulduğunuz bir sesi arayarak doğrudan arama listesinden kolayca sesin sahibini bulup takip etmenize imkan tanıyan bir sisteme sahip.

75 yaşında olan siyasetçi, Twitter, Facebook, YouTube gibi ünlü sosyal medya platformlarının politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle bu platformlardan yasaklanmıştı. Bunların dışında irili ufaklı pek çok platform tarafından profili askıya alınan Turmp, sonuç itibariyle böyle bir çözüm oylu bulmuş oldu. Trump’ın kendisine ait sosyal medya platformunda başarılı olup olamayacağını ise zaman gösterecek.

(Visited 44 times, 1 visits today)