Dünyanın önde gelen yayıncılık platformlarından Twitch ile Amazon Prime Gaming hizmetini nasıl bir araya getirebileceğinize değiniyoruz. İşte konuya dair ayrıntılar…

Twitch yayıncılarına normalde kademe 1 aboneliği için ücret ödemek gerekmektedir ancak Amazon Prime Gaming sayesinde istediğiniz herhangi bir Twitch yayıncısına ek ücret ödemeden aylık abone olma gibi bir imkanınız bulunmaktadır.

Prime Gaming hizmeti Amazon tarafından sunulan Twitch Prime hizmetinin yeni adı olup, Twitch hesabınızı bağlayabilmek adına bilgisayardaki bir internet tarayıcısını kullanabilirsiniz. Sonrasında kullanımları mobil uygulamalar veya internet tarayıcısı üzerinde de yapabilirsiniz ancak birleştirme işlemini uygulamak adına masaüstü tarayıcısını kullanmanızı öneriyoruz.

Amazon Prime Gaming her ay pek çok video oyununa ücretsiz olarak erişme imkanı da sunmaktadır. Aynı zamanda Prime Video platformunu ek ücret ödemeden izleyebiliyorsunuz ve Amazon internet sitesindeki alışverişlerde özel fırsatlar elde edebiliyorsunuz.

Prime Gaming ile Twitch Hesabını Birleştirme Adımları:

İlk olarak Amazon Prime Gaming hesabına giriş yapmalısınız. Bunun için Amazon Prime hesap bilgilerinizi kullanarak Prime Gaming sayfasına giriş yapınız. Daha önce prime aboneliği bulunan bir Amazon hesabınızın olması gerekmekte olup, Amazon Türkiye internet sitesi üzerinden Prime aboneliğe geçmek mümkündür.

Prime Gaming’i etkin hale getirebilmek için , Prime Gaming sayfasına hesap bilgilerinizle giriş yapmanızın ardından yeniden anasayfa açılacaktır ve anasayfayı kullanarak Prime Gaming’i Etkinleştir butonlarından birine tıklayıp etkinleştirmeyi yapınız.

Sırada Twitch hesabını birleştirme işlemi var: Bunun için de sol sütunda yer almakta olan, adınızın altında yazan Twitch Hesabını Bağla butonuna tıklayınız. Ardından Twitch hesap bilgilerinizi girip, daha önce sahip olduğunuz bir Twitch hesabı yoksa da yeni bir hesap oluşturmalısınız. Böylece Prime Gaming ve Twitch hesaplarını bağlamanız mümkün olur. Ardından onaylama butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

(Visited 15 times, 1 visits today)