Redmi tarafından oyunculara yönelik olarak geliştirilen yeni oyun monitörü resmen piyasaya sürüldü. Peki monitör ne gibi özellikler sunuyor? İşte detaylar…

Çin merkezli teknoloji şirketlerinden Redmi, oyuncu monitörleri tarafında da çalışmalar yapıyor. Bu bağlamda Redmi yeni oyuncu monitörü olan G24’ ile kendisini gösterdi.

G24 modeli aynı zamanda 165Hz olarak da isimlendirilmektedir. Monitörde 23.8 inç büyüklüğünde panel bulunmaktadır ve bu panel maksimum 165 Hz yenileme hızı verebilmektedir.

Redmi’nin ikinci oyun monitörü niteliğinde olan yeri Redmi G24 monitörü, maksimum 1920 x 1080 piksel yani Full HD ekran çözünürlüğü sunmaktadır.

Monitörün ekranının 3500:1 kontrast oranı bulunmakta. sRGB renk gamının %20’sine kadarını kapsayabiliyor. 1 ms’ye kadar MPRT yanıt süresi, düşük mavi ışık modu gibi özellikleri de mevcut olan monitörde yer alan düşük mavi ışık modu sayesinde masaüstü kullanımlar esnasında gözünüzün daha az yorulmasını, daha az radyasyona maruz kalmasını sağlayabiliyorsunuz.

Yeni monitörün üzerinde 1 adet HDMI, 1 adet Displayport, 1 adet DC güç girişi ve 1 adet ses çıkışı yer alıyor. Bunun yanında kablo yönetimi için hub’a sahip olan monitörün en dikkat çekici özelliklerinden irisi de Adaptive Sync özelliğinin olmasıdır. Böylece ekran kartlarıyla tam uyumluluk sağlamaktadır.

Fiyatı ne kadar?

Yeni G24 oyuncu monitörünün Çin fiyatı 599 Yen olarak belirlenmiş olup bu rakam yaklaşık 85 Dolara tekabül etmektedir. Redmi’nin yeni ürünü Çin’de satışa çıkarılmış durumda ve 3 yıl garantili olarak satılmaktadır.

Redmi daha önce Şubat ayı sonlarına doğru aynı boyutta ekrana sahip olan ilk monitör modelini duyurmuştu. Söz konusu monitör özellikle farklı tasarıma sahip olmasıyla ve 240 Hz yenileme hızıyla dikkat çeken üst seviye bir modeldi. Şirket bu sefer ise 165 Hz bulunan sürümünü kullanıcılara sunmuş oldu.

(Visited 14 times, 1 visits today)