Orta segmente yönelik olarak geliştirilen Snapdragon 6 Gen 1 yonga setine yönelik olarak tanıtım yapıldı. Böylece yonga setine dair ayrıntılar belli oldu. İşte habere dair detaylar…

Akıllı telefonlarda önde gelen yonga üreticilerinden biri olan Qualcomm, orta seviyede 5G destekleyecek akıllı telefonlar için yonga seti üzerinde çalışmalar sergiliyor ve bu bağlamda yeni Snapdragon 6 Gen 1 yonga setinin de tanıtımını gerçekleştirdi.

Tanıtılan yeni Snapdragon 6 Gen 1 yonga seti 7. Nesil Qualcomm Al Motorunu kullanmaktadır. Selefi olan Snapdragon 695 yonga setine nazaran ise %35 daha hızlı grafik işleme ve aynı zamanda %40 daha hızlı işleme sunmakta olan yonga setinde 2.,2 GHz’e kadar 4 adet Kryo Prime CPU (A78 tabanlı), 1,8 GHz’e kadar 4 adet Kryo Efficiency CPU (A55 tabanlı) çekirdekleri kullanılıyor.

OpenGL ES 3.2, OpenCL 2.0 FP, Vulkan 1.1 desteği bulunmakta olan yeni yonga seti 25 MP +16 MP ‘ye kadar çift kamera desteği sunuyor. Öte yandan 30 FPS’de 48 MP tek kamera ve 108 MP’ye kadar fotoğraf yakalama seçenekleri desteği ile gelmekte olup, bu bağlamda dikkat çekici kamera özelliklerine sahip olan orta segment akıllı telefonlar piyasaya sürülmesini kolaylaştıracak.

Ekran Özellikleri

Qualcomm Adreno GPU’dan yararlanmakta olan yonga setinde Full HD+ çözünürlük desteği bulunuyor ve bunun yanında 120 Hz tazeleme hızı desteği mevcut durumda. Aynı zamanda yonga seti ile 12 GB’a kadar LP-DDR5 bellek desteğine yer verilmekte olup MHz olarak ise 2750 MHz’ye kadar destek sunuluyor. Bu fonksiyonların da orta segment için gayet uygun gözüktüğünü söyleyebiliriz.

Gelişmiş AI ağ performansı adına Qualcomm Hexagon Tensor ve Accelerator desteği bulunmakta olan yonga seti, akıllı hoparlör amplifikatörü destekliyor ve donanım hızlandırmalı H.265 ve VP9 kod çözücüyle birlikte HLG için HDR Oynatma Codec desteği sunuluyor. Habere dair yorumlarınızı hemen aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz.

(Visited 12 times, 1 visits today)