İnternet üzerinden ücretsiz ve ücretli olarak sertifika lamanıza imkan tanımakta olan pek çok platform bulunuyor. Bu yazımızda hem ücretli hem de ücretsiz olarak sertifika alabileceğiniz internet sitelerine değindik.

Günümüzde ücretli ve ücretsiz olarak online eğitimlere katılabilir ve bu eğitimlerin bazılarından sertifika da alabilirsiniz. Bu bağlamda yararlanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz sertifika alma programlarına değinecek olursak;

İstanbul İşletme Enstitüsü

İçerisinde hem ücretsiz hem de ücreti olarak yararlanabileceğiniz sertifikalar bulunmaktadır. Çok fazla eğitime sahip olmasıyla öne çıkmakta olan İstanbul İşletme Enstitüsü’nde ücretsiz olan eğitimleri başarıyla tamamlayarak dilerseniz belirli ücretler ödeyip sertifikanızı bastırabiliyorsunuz ve basılı olarak elde edebiliyorsunuz.

ODTÜ Bilgeİş

Platformun içerisinde 100’ün üzerinde ders içeriği bulunmaktadır. Bilgeİş web sitesi üzerinden kendinize uygun eğitimi alıp sınavı da başarılı olarak geçtikten sonra ücretsiz bir şekilde sertifika almaya hak kazanabilirsiniz. Mobbing, iş güvenliği, ilk yardım gibi eğitimlerin de mevcut olduğu ODTÜ Bilgeİş internet aracı bu bağlamda tercih edebileceğiniz sertifika alma programlarından biridir.

Google Dijital Atölye

Google Dijital Atölye platformu üzerinde genelde bilişim ağırlıklı olan dersler vardır ve 2 ila 20 saat kadar sürebilmektedirler. Sanal dünyada kendisini geliştirmek isteyen kişiler için sunulan bu platformda kullanıcılara yönelik olarak pek çok online kurs da yer almaktadır.

BTK Akademi

Ücretsiz olarak pek çok sertifikaya kavuşabileceğiniz BTK Akademi, istediğiniz eğitimi e-Devlet yordamıyla giriş yapıp alabilmenize imkan tanımakta olan bir platformdur. Ancak platform içindeki her eğitimde sertifika verilmemekte olduğunun da altını çizmek gerekmektedir.

Geleceği Yazanlar

Turkcell tarafından sunulan bir hizmet olan Geleceği Yazanlar, internet aracılığıyla ücretsiz olarak sertifika almak isteyen kişilere pek çok eğitim sunmaktadır. Bu platform aynı zamanda kendi blog yazılarınızı azarak yazarlık konusunda gelişmenize de katkı sağlamaktadır.

(Visited 6 times, 1 visits today)