Çin merkezli teknoloji markalarından Vivo, üst segment telefonlarına Vivo Nex 5 modelini dahil edebilmek için kolları sıvamış durumda. Yeni akıllı telefonun iddialı teknik özelliklere sahip olması bekleniyor.

Vivo markası her geçen gün daha çok büyümekte olup, şu an akıllı telefon kategorisinde iddialı bir konumda ve çalışmalarını sürdürüyor. Gelen bilgilere göre şirket şimdi de Vivo Nex 5 telefonunu piyasaya sürme hazırlığı yapıyor ve Nex serisindeki yeni modelin oldukça iddialı özelliklere sahip olması, üst segment için yeni bir soluk getirmesi bekleniyor.

Akıllı telefon kategorisi Şubat ayı içerisinde büyük bir rekabete sahne olacak olup, Galaxy S22 serisi de dahil pek çok akıllı telefonun Şubat ayı içerisinde resmi olarak tanıtımının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Aynı zamanda Vivo Nex 5 akıllı telefonunun da Şubat ayı içerisinde tanıtılmasını bekliyoruz. Telefona dair henüz Vivo tarafından resmi bir doğrulama yapılmasada son sızıntılar ve şirkete yakın kaynaklarca ortaya çıkarılan bilgiler cihazın Şubat ayı içerisinde piyasaya sürüleceği yönünde.

Vivo Nex 5 akıllı telefonunun sahip olduğu teknik özellikler bakımından iPhone 13 Pro Max, Galaxy S22 Ultra gibi iddialı modellere doğrudan rakip olması bekleniyor. Telefonun ekranının 7 inç büyüklüğünde olacağı ve böylece pek çok tablet ile aynı ekran boyutuna sahip olacağına yönelik bilgiler bulunuyor. Ürün gerek tasarımsal açıdan gerekse teknik özellikler bakımından iddialı gelecek olup, cihazda üçlü lense sahip olan arka kameranın bulunması, fazlasıyla büyük bir ana sensör kullanılması ve Zeiss markası altında sunulması bekleniyor. Kamera takımının özellikle beş kata kadar optik yakınlaştırma fonksiyonu ile gelmesi ve periskop kamera da bulunması bekleniyor.

Vivo Nex 5 akıllı telefonunun yonga seti olarak Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi kullanması beklenmekte olup, cihaz 8GB + 256GB, 12GB + 256GB, 12GB + 512GB olmak üzere üç farklı kombinasyonda piyasaya sürülecek.

(Visited 23 times, 1 visits today)