Vivo T1 5G modeli bir süredir dikkat çekmekte olup cihaza yönelik olarak tanıtım gerçekleştirilerek teknik özellikleri net olarak belli oldu.

Çin merkezli teknoloji şirketlerinden Vivo, akıllı telefon alanındaki hamleleriyle sıklıkla gündeme gelmekte olup şirket şimdi en ince 5G telefon olarak lanse ettiği Vivo T1 5G modelini piyasaya sürmek için hazırlık yapıyor.

Vivo T1 5G modelinin fiyat performans tarafında iddialı olması beklenmekte olup, hakkında uzun süredir çeşitli sızıntılar yapılıyor. Yoğun bir sertifika sürecinden geçtikten sonra artık resmen tanıtıldı ve kendisini göstermiş oldu.

Vivo T1 5G akıllı telefonu neler sunuyor?

Vivo markasının T1 5G akıllı telefonu orta segment için geliştirilen Snapdragon 695 işlemcisini kullanıyor. Söz konusu işlemcinin orta segmentin en hızlısı olduğu iddia edilirken, T1 5G modeli bu bağlamda iddialı gelmeye çalışıyor.

Akıllı telefonun ekranı Full HD+ IPS yapıda olup 6.58 inç büyüklüğünde ve 240 Hz dokunmatik örnekleme hızı ve 120 Hz ekran yenileme hızı sunuyor. Ürünün ağırlığı 187 Gram olarak açıklanırken 8.25 mm kalınlığı bulunuyor.

Telefonda 5000 mAh büyüklüğe sahip olan 18W hızlı şarj desteği bulunan batarya yer alıyor. Satışlarına 14 Şubat 2022 tarihinde başlanacak olan akıllı telefon Hindistan pazarında 4 GB varyantı ile 213 Dolara tekabül eden fiyatıyla kendisini gösterdi.

T1 5G akıllı telefonunun 8 GB RAM’i, 128 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Yazılım olarak Android 12 tabanlı Funtouch OS 12.0 kullanıyor. Sanal RAM ile 12 GB’a kadar çıkabilen RAM’e sahip olan modelde yapay zeka desteği bulunan 50 MP birincil ve 2 MP derinlikli çift lens ile makro lensli üçlü turbo sistemi mevcut olup, pazarda ses getirmesi beklenen akıllı telefonlardan biri olarak öne çıkıyor.  Ürünün nasıl bir satış performansı sergileyeceği büyük merak konusu oldu.

(Visited 23 times, 1 visits today)