Bu içeriğimizde orta segment için piyasaya sürülmüş olan ve Android 13 güncellemesi de sunulmuş olan Vivo Y35 akıllı telefonunu masaya yatırıyoruz.

Akıllı telefon alanında popüler olan markalardan biri haline gelen Vivo çalışmalarına tam gaz devam etmekte olup marka tarafından sunulan Vivo Y35 pazarın dengesini değiştiren cihazlardan biri olarak kendisini göstermişti. Ürüne ilişkin olarak izlenimlerimizi ifade edecek olursak;

Vivo Y35 İncelemesinin Detayları:

Öncelikle Y35 akıllı telefonunun hem genel performans hem de tasarım anlamında kullanıcıların beklentilerini karışlayabilecek bir akıllı telefon olduğunu söyleyebiliriz. Cihaz 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanına sahip olup, ilk piyasaya sürüldüğünde eski bir Android işletim sistemiyle çıkarken sonradan Android 13 güncellemesini aldı ve bu bağlamda güncel bir cihaz olarak yoluna devam ediyor.

Akıllı telefonun 6.58 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde büyük bir ekranı bulunuyor. IPS LCD panel yapısı yer almakta olan cihaz suç sıçramalarına ve bunun yanında toza karşı dayanıklılık sağlıyor.

Cihazda kullanılan yonga seti Snapdragon 680 olup ürün 6 nanometre üretim sürecine sahiptir ve Adreno 610 GPU ile desteklenmektedir. Telefonda kamera tarafında 50 MP ana sensör bulunmakta olup ona 2 MP makro ve derinlik sensörü eşlik etmektedir. Cihazın ön kısmında ise f/2,0 diyafram değerinde, 16 Megapiksel selfie kamera yer almaktadır.

Bataryası 5000 mAh kapasitesinde olan ürün 33W hızlı şarj desteğine sahiptir. Yüz tanıma desteği ve yan kısmında parmak izi okuması yer almaktadır. Cihazın alt kısmında tek hoparlör yer almakta olup, tiz seslerin daha baskın olduğunu söyleyebiliriz. 3.5 mm kulaklık girişi bulunmakta olup kablolu kulaklık için uygundur.

Cihaz genel itibariyle fiyatına nazaran iddialı özelliklere sahip olan, tercih edilebilecek cihazlardan biridir. Uzun süre yazılımsal destek sağlanacak olan modelin hem performans hem de tasarım olarak etkileyici ve yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

(Visited 4 times, 1 visits today)