Popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp üzerinde artık çevrimiçi durumun gizlenmesi mümkün oluyor. İşte habere dair detaylar…

Son zamanlarda pek çok yeniliği dahil ederek kullanıcı deneyimini daha üst seviyeye çıkarmayı amaçlamakta olan WhatsApp üzerinde bir süredir çevrimiçi durumun gizlenmesine imkan tanıyan özelliğin aktif hale getirilmesi bekleniyordu ve söz konusu özellik aktif hale getirilmiş durumda.

Android beta kullanıcıları son versiyonda çevrimiçi olduklarını bazı kişiler için gizleyebilecek olup seçilen kullanıcılara uygulama gizli mod olarak sunulacak. iOS ve web sürümlerine de getirilecek özellikle beraber çevrimiçi durum gizlenebilecek olup, söz konusu özellik şu an için yalnızca beta sürümde kullanılabilmektedir. Özelliğin sorunsuz çalıştığı taktirde WhatsApp’ın yeniliği tüm kullanıcılara göndermesini bekliyoruz.

Android beta kullanıcılarının erişim sağlayabildiği özelliği denemek istiyorsanız Android beta son güncellemelerini yapmalısınız. Sonrasında gizlilik ayarlarına giderek yeni işlevin size gelip gelmediğinin kontrolünü sağlamalısınız.

Başka özellikler de geliyor

Meta şirketinin başkanı olan Mark Zuckerberg tarafından Ağustos ayında bir açıklama yapılmıştı. Söz konusu açıklamada WhatsApp için üç yeni özelliğin ekleneceğinden bahseden Zuckerberg, grup sohbetlerinden sessiz bir şekilde ayrılma imkanı sunacağını duyurmuştu. Bunun yanında ekran görüntüsünün alınmasının engellenmesi de yine sunulacak olan özelliklerden biri. Diğer bahsedilen özellik çevrimiçi durumun gizlenmesiydi ve aktif hale getiriliyor.

Kademeli olarak sunulmakta olan bu güncellemelerle beraber kullanıcıların artık daha fonksiyonel bir WhatsApp deneyimi yaşaması mümkün hale geliyor. Ancak bu durum sadelikten yana olan kullanıcıları rahatsız ediyor zira WhatsApp eskiden kullanıcıların yalnızca mesajlaşma yaptığı ve bunu da yeterli gördüğü, bazen de görüntülü aramalar için kullanılan bir uygulamayken günümüzde çok fazla özelliğinin olması onu daha karmaşık veya kullanıcılar için güvenlik açısından daha endişe verici bir hale getiriyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)