Yeni yazımızda bilgisayarda oturum açarken artık şifre girerek vakit kaybetmek istemeyenler için Windows 10 giriş şifresini nasıl devre dışı bırakabileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler vereceğiz. İşte detaylar…

Microsoft’un bilgisayar sistemleri için hali hazırda en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 10, her ne kadar yerini artık Windows 11 işletim sistemine bırakıyor olsada uzun bir süre daha popülerliğini sürdürecek gibi gözüküyor.

Windows 10 işletim sisteminde veri güvenliğinin korunabilmesi için kullanılabilecek çeşitli güvenlik yöntemleri bulunmakta olup, bunlardan birisi de belirlenen giriş şifresi ile bilgisayarı açabilmektir. Böylece bilgisayarınızı şifrenizi bilmeyen kimsenin giriş yapamamasını sağlamış olursunuz. Ancak bu durum her seferinde şifre girerek bir süre sonra zaman kaybı yaşamanıza neden olabilir. Bu yüzden artık şifre ile giriş yapmaya ihtiyacınız yok ise kaldırmalısınız. Peki Windows şifrenizi nasıl kaldırabilirsiniz? Bunu aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede yapabilirsiniz.

Windows 10 Giriş Şifresi Kaldırma Adımları :

Öncelikle bu yöntemi başarılı bir şekilde uygulayabilmek için Windows 10 şifrenizi bilmeniz gerektiğini belirtelim: Zaten şifrenizi biliyorsanız o halde ilk olarak klavyenizden Win + R tuşuna basınız ve sonra açılan Çalıştır penceresine girip pencerenin içerisine control userpassword2 ya da netplwiz komutlarından birini yazarak klavyenizdeki Enter tuşuna basınız. Ardından Kullanıcı Hesapları ekranı açılacak olup, çıkan ‘Kullanıcı Bu Bilgisayarı Kullanmak için Bir Ad ve Parola Girilmelidir’ şeklindeki yazının yanındaki tiki kaldırıp Tamam butonuna tıklayınız.

Bu adımları uygulamanızla beraber artık bilgisayarınızı açarken her seferinde şifre görmek zorunda değilsiniz. Artık bilgisayar ilk açıldığı zaman Oturum Aç butonuna tıklayarak herhangi bir parola veya şifre girmenize gerek kalmadan ana ekrana erişim sağlayabilirsiniz. Eğer işlemi yapamadıysanız aşağıdaki yorum alanından destek isteyebilirsiniz.

(Visited 35 times, 1 visits today)