Microsoft, Windows 11’de yer alan siyah ekran hatasıyla ilgili değişiklik yapıyor. Ekran eskisi gibi mavi renkte olacak. İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Teknoloji şirketlerinden Microsoft, siyah ekran hatasının rengini değiştirmek için hazırlanıyor. Eski mavi ekran hatasının rengini değiştirmeye karar veren Microsoft, Windows 11 ile beraber siyah renge bürünen ekran hatasını sunmuştu. Ancak son gelişmeler Microsoft’un tekrar bir değişiklik yapacağı yönünde.

Windows 11 ile beraber siyah renge bürünen Windows’un meşhur mavi ekran hatasının rengi tekrar değiştirilecek. Windows 11 son ön izleme versiyonuna dair gelen güncelleme notlarına göre ekran hatası tekrar mavi renge bürünüyor. Bu bağlamda Microsoft’un geçtiğimiz ay kararlı versiyon olarak paylaşmış olduğu Windows 11’in ekran hatası bakımından klasik Windows 10’daki mavi ekran sürümünü kullanacağını söyleyebiliriz.

Microsoft’un mavi ekran hatasının rengini değiştirerek siyah ekran halinde sunması bazı kullanıcıların tepkisini çekmişti. Görünen o ki Microsoft belki de tepkiler nedeniyle uyguladığı değişiklikten vazgeçme ve mavi ekranı geri getirme kararı aldı.

Bu arada mavi ekran hatasının sistemdeki sayısız hatalar sebebiyle ortaya çıkan bir hata olduğunu ve aslında kullanıcıların hiç memnun olmadığı bir sorun olduğunu belirtelim. Kullanıcıların en büyük endişelerinden biri mavi ekran hatasıyla karşılaşmaktadır. Yine de bu ekran Windows’un en meşhur klişelerinden biri haline geldi. Bu nedenle bir klasik haline gelmiş olan mavi ekranın değiştirilmesine ve yerini farklı bir rengin almasına kullanıcılar pek sıcak bakmıyor.

Windows’un meşhur mavi ekranı Windows 1.0’dan beri mavi renkte olup, sadece ekranda görünen bazı detaylar değiştirilmişti. Örneğin : ( ibaresi daha sonradan eklendi. En önemli değişiklik ise QR kod eklenmesi oldu. Hata ile ilgili gelen QR kod eklentisi geçtiğimiz yıllarda kullanıma sunulmuştu. Alınan karar Microsoft’un, Windows’un verdiği eski hissin korunması gerektiğine inandığını gösteriyor. Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum alanından paylaşabilirsiniz.

(Visited 24 times, 1 visits today)