Akıllı telefon alanında popüler olan markalardan Xiaomi, 12 Lite isimli akıllı telefonu için büyük çaplı bir yazılım güncellemesi yayınlamış durumda. İşte güncellemeye ilişkin tüm detaylar…

Xiaomi 12 Lite akıllı telefonu 2022 yılında piyasaya sürülmüş olan bir model olup bu bağlamda yeni olan akıllı telefonlardan biridir. Buna rağmen Xiaomi 12 Lite için bir süredir yazılım güncellemesi alacağı konuşuluyordu ve kullanıcıların çoğu cihazlarının eski bir sürümle geldiği konusunda zaten hemfikirdi. Bu bağlamda cihaz şimdi büyük çaplı bir yazılım güncellemesi almış durumda.

Android 13 güncellemesini sürdüren Xiaomi, bu bağlamda Xiaomi 12 Lite için Android 13 tabanlı MIUI 13.2 güncellemesine yer verdi. Mayıs ayında tanıtılmış olan cihaz için an itibariyle yeni büyük çaplı güncelleme çıkmış oldu. Güncelleme, V13.2.1.0.TLIMIXM yapı numarasına sahiptir ve 4,4 GB dosya boyutu bulunmaktadır. Bu bağlamda güncellemeyi uygulamadan önce kota unsuruna dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

İçerisinde Kasım 2022 güvenlik yamasını da barındırmaktadır. Bu bağlamda güvenlik sürümünü Kasım seviyesine yükseltmekte olan modelin ilerleyen süreçte Aralık ayı ve diğer güvenlik güncellemelerini de düzenli bir şekilde alması beklenmektedir.

Xiaomi 12 Lite Özelliklerini Hatırlayalım

Ekran büyüklüğü 6.55 inç olan cihaz 120 Hz ekran tazeleme hızına sahiptir. Cihazın ekranı Full HD Plus çözünürlük desteği sunmaktadır ve OLED panel yapısına sahiptir. 128 GB depolama 6GB RAM, 128GB depolama – 8GB RAM ve 256GB depolama ile 8GB RAM seçeneklerine sahiptir. Ürün kamera olarak 108 Megapiksel ana kamera, 9 Megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 Megapiksel makro sensörü, 32 Megapiksel ön kameraya sahiptir. Telefonda kızılötesi sensör ve ekran altı parmak izi okuyucusu yer almaktadır. Yonga seti olarak ise Qualcomm markasının Snapdragon 778G işlemcisiyle çalışmakta olan model, performans ve fiyat tarafında dikkat çekici olan modellerden biri olarak bilinmektedir.

(Visited 3 times, 1 visits today)