Xiaomi markasının ülkemizde piyasaya sürülmesi beklenen cihazı Xiaomi 12T Pro ülkemizde resmen kendisini gösterdi. Böylece ürünün fiyatı ve diğer detaylar kesinlik kazandı. İşte habere dair detaylar…

Çin merkezli telefon üreticilerinden Xiaomi günümüzde giriş, orta ve üst segment akıllı telefon pazarı için yeni hamleler sergilemeye devam etmekte.  Ünlü marka bu sefer de Xiaomi 12T Pro modeliyle kendisini gösterdi. Yeni akıllı telefon resmen Türkiye pazarına giriş yaptı. Peki fiyatı ne kadar olarak belirlendi?

24.999 TL!

Xiaomi 12T Pro akıllı telefonunun fiyatı 24.999 TL olarak belirlenmiş durumda. Böylece cihaz beklendiği üzere yüksek bir rakamdan satışa sunuldu. Bu fiyatın 12 GB RAM + 256 GB depolama alanı bulunan sürüm için geçerli olduğunu belirtelim. Cihazın 8 GB RAM bulunan bir versiyonunun daha satışa sunulması bekleniyor. Söz konusu ürünün fiyatının biraz daha makul olacağını söylemek mümkün.

Xiaomi 12T Pro Özellikleri

Yeni 12T Pro modelinin ekranı 6.67 inç büyüklüğündedir. 120 Hz tarama hızı sunmakta olan bu ekran AMOLED yapıdadır. Bunun yanında 480 Hz dokunmatik örnekleme hızı yer almakta olan modelde Dolby Vision ve HDR10+ desteği bulunmaktadır. Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setiyle çalışmakta olan akıllı telefon yazılımsal olarak Android 12 tabanlı MIUI 13 ile kutudan çıkmaktadır. Akıllı telefonun 120 Watt hızlı şarj desteği bulunan 5000 mAh büyüklüğünde bataryası vardır.

Kamera tarafında oldukça dikkat çekici bir özelliği bulunan ürünün ana lensi 200 Megapiksel çözünürlüğünde çekim yapmaktadır. ISOCELL sensör kullanmakta olan akıllı telefonda f1.69 diyafram açıklığına sahip kamera mevcuttur. Aynı zamanda bu kameraya 8 Megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksellik makro kamera lensleri de eşlik etmektedir. Böylece cihaz üçlü arka kamera platformuna sahiptir ve ön yüzünde 20 Megapiksel çözünürlüğe sahip olan ve ekran üzerine yerleştirilmiş durumda olan kamera bulunmaktadır.

(Visited 5 times, 1 visits today)