Xiaomi’nin yeni 13 Pro telefonunun ekran konusunda bir hayli iddialı olması ve cihazın 2023 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. İşte habere ilişkin detaylar…

Akıllı telefon alanında bir hayli popüler olan Çin merkezli teknoloji şirketlerinden Xiaomi çalışmalarına tam gaz devam etmekte olup şirket Xiaomi 13 serisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.  Gündemde giderek daha fazla yer alan Xiaomi 13 serisi dahilinde Xiaomi 13 Pro modeli de piyasaya sürülecek olup, ürünün özellikle ekran tarafında iddialı bir cihaz olması bekleniyor.

Xiaomi, Kasım ayında 2023 yılına ilişkin amiral gemisi modelleriyle kendisini göstermeye başlayacak olup, Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili ilk telefonu duyurmak için bir rekabet içerisinde. Söz konusu rekabeti teknoloji devlerinden Motorola ile paylaşan şirketin Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili ilk telefonları olarak Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro modelleri sunulacak..

Xiaomi 13 Pro Ekran Konusunda İddialı Geliyor

Gelen haberler Xiaomi’nin ekran tarafında 13 Pro modelini bir hayli iddialı sunacağı yönünde. Haberler cihazda AMOLED E6 panel kullanılacağını gösteriyor. Cihazdaki bu panel Samsung üretimi bir yapıya sahip. Cihazın ekranı 120 Hz tarama hızı ile karşımıza çıkacak olup böylece oldukça akıcı bir deneyim sunabilmesi bekleniyor. Böyle bir ekranın ilk kez Xiaomi 13 serisinde kullanılacağı öğrenilirken aynı zamanda Xiaomi 13 Pro’nun dört bir yandan kavisli olması dikkat çekecek.

Ürünün ekranı boyutunun ise 6.36 inç olacağı bilgisine ulaşılırken ürün Xiaomi 12’ye nazaran biraz daha büyük bir ekran sunacak. Cihazın ekranı Full HD+ çözünürlüğünde gelebilecek olan düz bir yapı ile kendisini gösterecek. Xiaomi 13 serisinde ön kameraların ekran merkezinde konumlandırılması beklenirken daha fazla detay için biraz daha beklemek gerekmekte. Habere ilişkin görüşlerinizi hemen aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

(Visited 6 times, 1 visits today)