Akıllı telefon alanında popüler markalardan biri konumunda olan Xiaomi, Civi 2 akıllı telefonunu piyasaya sürmek üzere. Cihazın tanıtım tarihi belirlenmiş durumda. İşte habere dair detaylar…

Xiaomi markası çalışmalarına tam gaz devam etmekte olup, şirket geçtiğimiz yıl Çin’de yeni bir akıllı telefon modelinin tanıtımını gerçekleştirmişti. Söz konusu telefon Civi ismiyle kendisini göstermişti ve daha çok kadın müşterilere hitap etmek amacıyla piyasaya sürülmüş bir modeldi. Sonrasında Civi S1 isimli bir model daha piyasaya süren Xiaomi markası, şık dizaynıyla büyük beğeni alan serinin üçüncü modeli için start butonuna basmış durumda.

Xiaomi’nin Civi 2 akıllı telefonu merakla bekleniyordu ve ürünün ne zaman tanıtılacağına ilişkin tanıtım tarihi resmen açıklandı. Buna göre ürünün tanıtım Çin’de 27 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Böylece cihazın sahip olduğu teknik özellikler net olarak belli olacak. Peki ürün ne gibi teknik özelliklerle karşımıza çıkmakta?

Xiaomi Civi 2 Teknik Özellikleri

Yeni Civi 2 modelinin ekran özelliklerinden başlayacak olursak ; Cihazın ekranı Full HD+ çözünürlüğünde olup 6.56 inç büyüklüğünde ekranı bulunmaktadır ve bu ekran 120 HZ OLED kavisli yapı sunmaktadır. Telefonun ön kamerası ise ekran üzerinde merkeze konumlandırılmaktadır. 12 GB’a kadar RAM ve 256 GB dahili depolama alanı sunmakta olan akıllı telefon modeli yonga seti olarak Snapdragon 7 Gen 1’den güç almaktadır.

Telefonun arka kısmında üçlü kamera platformu yer almakta olup ön kısmında ise bir adet selfie kamerası bulunmakta olduğunu belirtelim. Telefon batarya tarafında ise 4500 mAh büyüklüğünde standart bir batarya değeriyle kendisini gösterecek. UFS 3.1 bellek birimi ile gelecek olan akıllı telefon 67W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Böylece ürünü çok kısa bir süre içerisinde şarj etmek mümkün olacak. Ürünün tasarım konusunda da oldukça iddialı olmasını beklediğimizi belirtelim.

(Visited 15 times, 1 visits today)