Yeni yazımızda Xiaomi marka akıllı telefonlarda fazla bilinmeyen ancak kullanıcıların işine yarayan etkileyici özelliklere değiniyoruz. İşte Xiaomi telefonlarda pek bilinmeyen özellikler…

Popüler akıllı telefon üreticilerinden biri konumunda olan Xiaomi, kendi arayüzü MIUI ile cihazlarına hayat vermekte olup, MIUI üzerinde pek çok özellik aslında yaygın olarak kullanılıyor ancak kullanıcıların fazla kullanmadığı bazı MIUI özellikleri de mevcut. Yeni yazımızda söz konusu o özelliklere değinmek istedik:

Xiaomi MIUI Arayüzünün Fazla Bilinmeyen Özellikleri

Zamanlanmış Rahatsız Etmeyin Modu

Standart kullanımın yanında titreşim ve sessize alma modları bulunan MIUI arayüzünde aynı zamanda Rahatsız Etmeyin başlıklı bir mod daha vardır ve bu mod gelen aramaları ve mesajları otomatik olarak susturur. Böylece dikkatinizi dağıtacak fonksiyonları engeller.

Uygulamaya Özel İnternet Erişimi Kısıtlaması

MIUI telefonlarda gizli gizli internetinizi tüketmekte olan mobil uygulamaları engelleyebilirsiniz. Yüksek veri tüketim miktarından kurtulmak için dilediğiniz uygulamayı sadece Wi-Fi ile kullanabilme ayarını yapabiliyorsunuz ve bu da veri tüketiminden önemli seviyede tasarruf etmeye imkan tanıyor. Ancak bu yararlı özellik günümüzde pek bilinmiyor veya kullanılmıyor.

Ses Düzeyinin Otomatik Olarak Azalmasını Önlemek

Normalde bir video izlediğiniz sırada bildirim geldiği zaman tükettiğiniz içeriğin sesi otomatik olarak kısılmaktadır. Gün içinde çok fazla bildirim geliyorsa bu durum sizi rahatsız eder. MIUI üzerindeki sesin otomatik olarak azaltılmasını engelleme özelliği Ayarlar sayfasından Ses ve Titreşim bölümünden kullanılabilen gayet kullanışlı bir özellik ancak çoğu kullanıcı yararlanmamakta.

Telefonu Ters Çevirerek Aramaları Sessize Alma Özelliği

Xiaomi MIUI cihazlarda cihazınızı ters çevirerek sessize alabiliyorsunuz. Örneğin  bir telefonunuza çağrı geldiğinde cihazı ters çevirerek aramayı sessize alabilirsiniz. Bildirim ışığının yanmasını engelleyip titreşimi duraksatabilirsiniz. Bu da yine etkileyici bir özellik olsada çok da kullanışlı görülmediğinden veya bilinmediğinden pek kullanılmıyor.

(Visited 3 times, 1 visits today)