Xiaomi marka akıllı telefonların her geçen gün neden daha pahalı hale geldiğine yönelik olarak Xiaomi başkanından bazı açıklamalar geldi. İşte Wang Xiang’ın açıklamalarına ilişkin detaylar…

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi, çok hızlı bir şekilde gelişim göstererek dünya çapında bilinen teknoloji markalarından biri halini almıştı. Özellikle Avrupa pazarında beklenenin üzerinde bir başarı yakalayan Xiaomi, günümüzde ise fiyat politikası nedeniyle bazı eleştirilerin merkezi haline geldi. Xiaomi telefonların son zamanlarda daha pahalı hale geldiği bilinmekte olup, Xiaomi başkanı Wang Xiang tarafından konuya ilişkin olarak bazı açıklamalar yapıldı.

Xiaomi markası özellikle yüzünü yeni yeni göstermeye başladığı dönemlerde çok cazip fiyat etiketleri sunuyordu. Şirket aynı zamanda telefonlarında genel itibariyle kronik sorunlar yaşanmamasıyla da bilinmekte idi ancak günümüzde neden fiyat politikasının değişmeye başladığı merak ediliyordu ve Xiaomi başkanı tarafından yapılan açıklamalara göre Xiaomi telefonlarındaki fiyat artışı devam edecek.

Mali durum raporuna yönelik olarak açıklama yapılırken açıklanan mali durum raporuna göre telefon fiyatlarında %14,1 seviyesinde artış görüldü. Xiaomi başkanına göre fiyat artışlarının temel nedeni yeni nesil teknolojiler için donanımı hiç olmadığı kadar güçlendirmek zorunda kalmaları olup, Xiang açıklamasında telefonlara yeni teknolojileri getirmek için daha üst düzey donanımlara gereksinim duyduklarını, bu nedenle Xiaomi cep telefonlarının ortalama satış fiyatının artmaya devam edebileceğini söyledi.

Xiaomi’nin çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini ve orta – üst segment için çalışmalarını artıracağını belirten Xiang, fiyat artışlarının sadece Xiaomi cephesinde olan bir durum olmadığını, Çin pazarının genelinde de bu artışların olduğunu belirtti. Yine de Xiang’ın açıklamalarından Xiaomi’nin fiyat politikasının değiştiğinin tescillenmiş olduğunu anlamak mümkün .Yani bundan sonra piyasaya sürülecek olan Xiaomi telefonlarını bir süre veya devamlı olarak pahalı fiyatlarla satılırken göreceğiz.

(Visited 7 times, 1 visits today)