Mafia serisi için yeni bir video oyunu piyasaya sürüleceğine dair beklenen açıklama yapılmış durumda. Bu bağlamda Mafia 4 oyununun çıkması bekleniyor. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Video oyunu dünyasında bir hayli popüler olan Mafia serisi için son olarak 2016 yılında Mafia 3 isimli bir oyun piyasaya sürülmüştü. Oyunun geliştiricisi el değiştirdiği için son oyunun önceki iki oyunun havasını yakalayamadığı yönünde bazı eleştiriler bulunuyordu ve nitekim ilk iki oyuna göre biraz zayıf kalmıştı. Özellikle senaryo bakımından ilk iki oyuna nazaran daha kötü olduğu yönünde eleştiriler vardı ve oyun optimizasyon sorunlarıyla doluydu.

Mafia 3 oyununun çıkmasından sonar geliştirici ekip tarafından remake ve remastered sürümleri üzerinde çalışıldı ve geçtiğimiz yıllarda son olarak remake ile remastered sürümlerinin çıktığını gördük. Yani Mafia serisi için 2016 yılından beri yeni bir oyun görmüyoruz ancak Hangar 13 cephesinden gelen bir açıklama bu durumun değişeceğini açıkça gösteriyor.

Yeni Mafia oyunu çıkıyor!

Hangar 13, Mafia serisinin 20. yılına girdiğinden ve bunu kutladıklarından bahsettikten sonra asıl meseleye, yeni oyun konusunu açıklık getirmeye geçti ve beklenen açıklama yapıldı. Stüdyonun genel müdürü Roman Hladik “Yeni bir Mafia projesine başladığımızı onayladığım için mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullanarak dikkat çekti. Seride yeni hikayelere yer vereceklerinin açıkça altını çizen Hladik, böylece Mafia serisinin yeni oyununun piyasaya sürüleceğine işaret etmiş oldu.

Yapılan açıklama yeni oyunun ismine değinilmedi ancak biz büyük olasılıkla Mafia 4 ismiyle geleceğini düşünüyoruz. Eğer bunun aksi bir durum söz konusu olsa idi oyunun ismine yönelik olarak devam oyunu çıkarmayacaklarını açıklamaları gerekiyordu. Oyunun ne zaman piyasaya sürüleceği ve ne gibi detaylara sahip olacağı konusu ise şu an gizemini korumakta ve ilerleyen süreçte bu hususta da yeni gelişmeler yaşandığı taktirde sizlere ileteceğiz.

(Visited 5 times, 1 visits today)