Bu içeriğimizde Twitter sosyal medya platformuna dahil edilen yeni bir özellik olan Tepkiler hakkında bilgiler vereceğiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Twitter her geçen gün yeni bir özellikle karşımıza çıkmakta olup, bu kez pek çok platformda yaygın olarak kullanılan fonksiyonun bir benzerini ülkemizde bir kez daha aktif hale getirdi.

Twitter tepkiler fonksiyonu uzun süredir test edilmekte olup zaman zaman Twitter web sürümünde karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz haftalarda kısa bir süreliğine aktif hale getirilen tepkiler fonksiyonu ardından bir anda kaldırılmıştı. Şu günlerde Twitter üzerinde tekrar görülmeye başlandı. Peki Twitter tepkiler fonksiyonu ne işe yaramaktadır?

Twitter tepkiler, atılan tweetlere beğeninin dışında farklı reaksiyonlar da verilmesine imkan tanımakta olan bir özelliktir. Örneğin tweet hakkında farklı şeyler düşünüyorsanız bunu ifade olarak belirtebiliyorsunuz. Eğer tweeti yayınlayan siz iseniz tweete karşı gelen reaksiyonları gözlemleyebiliyorsunuz.

Twitter tepkiler nasıl kullanılır?

İlk olarak Twitter web sürümünü açın ve ardından herhangi bir tweetin üzerine geldikten sonra tepkileri simgeleyen Kalp işaretinin üzerine gelip bekleyin. Ardından açılır menü çıkacak olup menü içerisinde farklı emojiler bulunacaktır. Bu emojilerden birine tıklayarak atılan tweete karşı reaksiyon gösterebilirsiniz.

Söz konusu özelliğin son yıllarda pek çok internet sitesinde yayın olarak kullanıldığını bilmekteyiz. Bu durum hem didaktik bilgiler içeren internet siteleri, hem haber siteleri hem de sosyal medya siteleri için geçerli. Bu bağlamda tepkiler fonksiyonunun Twitter platformuna da eklenmiş olması kullanıcılar için güzel bir avantaj olarak dikkat çekiyor.

Bir kişiye gelen tepkiler nasıl görülür?

Web sürüm üzerinde atılan tweetlere ne gibi tepkiler geldiğini görebilmek için söz konusu tweetin üzerine geldikten sonra Tepkiler seçeneğinin üzerine tıklayın. Ardından kimin hangi tepkiyi gönderdiği liste halinde karşınıza çıkacaktır.

(Visited 64 times, 1 visits today)