Yeni içeriğimizde Zoom üzerinde arka plan değiştirmenin nasıl yapılabileceği hakkında bilgilere yer veriyoruz. İşte Zoom arka plan değiştirme adımları…

Yaygın görüntülü konuşma uygulamalarından Zoom, 2011 yılında çıkmasına rağmen korona virüsünün yaygın hale gelmesinden sonra popüler olmuştur. Toplu halde görüntülü konuşmak için tercih edilen Zoom üzerinde sevilen özelliklerden birisi arka plan değiştirmedir. Arka plan değişikliği uygulayarak daha hoş bir görüntü elde edebilmeniz mümkün olmaktadır.

Zoom arka plan değiştirme adımları:

İlk olarak Zoom uygulamasını cihazınıza kurarak işe başlayınız. Ardından bir toplantıya giriş yapınız veya toplantı başlatınız. Sol kısımda yer almakta olan Videoyu Durdur seçeneğin üzerindeki işarete dokununuz. Sonrasında Sanal Arka Planı Seç butonuna dokununuz ve eklemek istediğiniz bir arka planı seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Böylece Zoom üzerinde arka plan efektlerinden yararlanmanız mümkün olmaktadır. Eğer Bulanıklaştır seçeneğini kullanırsanız da arka planınızın tamamen bulanık bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Zoom Avatar

Zoom üzerinde aynı zamanda kişilerin kendileri yerine bir avatar kullanmalarına imkan tanımakta olan Zoom Avatar özelliği bulunmaktadır. Söz konusu özellik toplantılara eğlenceli bir şekilde katılım sağlamaya imkan tanımaktadır.

Zoom üzerinde avatar eklemek için ilk olarak Zoom uygulamasını cihazınıza kurmakla işe başlayın çünkü uygulama olmadan avatar değişikliği yapmak şu an mümkün değildir. Ardından bir toplantıya giriş yapın veya toplantı başlatın. Sol alt kısımda yer almakta olan; “Videoyu Durdur” seçeneğinin üstündeki işarete dokunun. Sonrasında Sanal Arka Planı Seç butonuna dokunun. Ardından yukarıda yer alan sekmeler içerisinden Avatarlar kısmına geliniz ve istediğiniz bir avatarı seçiniz.

Böylece işleminizi tamamlamış oldunuz. Bu yazımızda hem Zoom arka plan değiştirme hem de avatar değiştirme adımlarına değindik. Konuyla ilgili görüşlerinizi ve yardım taleplerinizi aşağıdaki bölümden bizlere iletebilirsiniz.

(Visited 7 times, 1 visits today)