Bu yazımızda Android işletim sistemine sahip olan cihazı nasıl model olarak kullanabileceğinize değiniyoruz. İşte detaylar…

Android işletim sistemine sahip olan cihazların pek çok özelliği bulunmakta olup, bu özelliklerden birisi de akıllı telefonunuzu adeta bir modem olarak kullanabilmektir. Akıllı telefon kolayca modem olarak ayarlanarak internete bağlanmaya hazır hale getirilmesi mümkündür.

Android cihazları modem olarak kullanabilmek için Android cihazınızın USB kablosunu cihazlar arasında bağlantıyı sağlayabilmek için bilgisayarın USB girişine takınız ve sonrasında Android cihazından internet bağlantısı çekebilmek için cihazın Ayarlar bölümüne giriniz. Ayarların içerisinden Bağlantılar kısmına giriniz ve internet paylaşımı ve mobil iletişim noktalarını aktif hale getiriniz. Böylece cihazınız bağlantıya hazır konuma gelecektir. Bilgisayarınız direkt olarak internet bağlantısını USB kablosu aracılığıyla algılayabilecektir. Ancak eğer algılamaz ise Android cihazınızda internet bağlantısı ağı oluşturmak adına elle bağlantı oluşturmanız gerecektir.

Android cihazı kablosuz modem haline getirmek

Bunun için ilk olarak telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin. Ardından Mobil Ağ yazısının üzerine tıklayın. Bağlantı Paylaşımı ve Mobil Ortak Erişim Noktası yazısının üzerine dokunun ve Kişisel Ortak Erişim Noktası bölümüne girip üst kısımda bulunan internet bağlantınızın isminin yanında yer alan tiki işaretleyin. Böylece akıllı telefonunuz kablosuz modem olarak diğer telefonlar veya bilgisayar tarafından bağlanılabilecek hale gelecektir. Artık başka cihazlar sizin ağınızı kablosuz ağlar arasında görebilecektir. Ancak mutlara Ortak Erişim Noktasını Yapılandır bölümünden iyi bir şifre belirlemelisiniz. Aksi taktirde kablosuz ağınıza , ağınız dahilinde olan farklı cihazlar tarafından da erişim sağlanabilir ve böylece internet bağlantınız başkalarınca kullanılır. Kablosuz ağınıza bağlanan cihazları Kişisel Ortak Erişim Noktası ekranının içerisinde yer alan Bağlı Cihazlar bölümünden görebilirsiniz. Konuya ilişkin yardım taleplerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

(Visited 25 times, 1 visits today)