Uzun süredir heyecanla beklediğimiz GTA VI oyunu, Rockstar Games tarafından topluluk güncellemelerini duyurduğu bülteninde resmen açıklandı. Böylece yeni GTA oyunu resmen çıkacak!

Video oyunu dünyasında gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olarak kabul edilen GTA serisi her geçen gün daha çok oyuncu tarafından erişilerek oynanıyor. Seri için çıkan son oyun olan GTA V, bundan on yıl kadar önce piyasaya sürülmüş olmasına rağmen günümüzde hala ilgiyle takip ediliyor ve oynanıyor. GTA V oyununun bu başarısı Rockstar Games’in yeni oyununu duyurmakta hiç de acele etmemesine neden olurken, şirket oyuncuların uzun süren bekleyişinin ardından nihayet yeni oyuna dair açıklama yaptı ve oyuncuların yüreğine su serpti.

Rockstar Games tarafından GTA topluluk güncellemelerinin duyurulduğu bültende açıklanan yeni GTA oyunu, önceki oyunun üzerine yeni unsurlar ekleyen daha güçlü bir oyun olacağa benziyor. Rockstar Games oyunla ilgili yaptığı açıklamada yeni bir GTA oyunu geliştirdiklerini, başladıkları her projedeki hedeflerinin daha önce yaptıkları işlerin önüne geçmek olduğunu, bir sonraki GTA serisini aktif olarak geliştirmeye devam ettiklerini ve bunu duyurmaktan memnuniyet duyduklarını, oyunla ilgili detayları daha sonra paylaşacaklarını açıkladı. Aynı zamanda GTA V oyunundan oldukça memnun kaldığını ima eden şirket, yeni oyunuyla GTA V oyununun da üzerine çıkarak daha iyi bir video oyunu sunmak istiyor. Bu bağlamda bizi son derece iddialı bir oyun bekliyor.

GTA 6 oyununun ne zaman piyasaya sürüleceği ve nerede geçeceğine dair resmi bilgiler olmasada gelen son sızıntılar oyunun 2023 yılı içerisinde yani gelecek yıl piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Aynı zamanda oyunda kripto paralara ve hatta nftlere de yer verilmesi bekleniyor. Bunun yanında metaverse akımı ile ilgili pek çok yeni özellik görebiliriz.

(Visited 21 times, 1 visits today)