Android telefon kullanan kişiler Wi-Fi çekim gücünden şikayetçi olabilmektedir. Bu gibi durumlarda can sıkabilen çekim sorunlarına nasıl çözüm üretilebileceği değerlendirilmelidir. İşte detaylar…

Akıllı telefonlarda mobil veri ve Wi-Fi bağlantısı aracılığıyla internete bağlanılabilmekte olup, cihazın çekim gücünü iyileştirmek de uygulanabilecek olan yöntemler arasında yer almaktadır. Hem evde hem de dışarıda mobil veri bitmiş durumda iken Wi-Fi gerektiğinde çekim sorunuyla karşılaşmak can sıkıcı bir problem olarak kabul edilir. Bu problemi giderebilmek amacıyla başvurulabilecek olan çeşitli yöntemler bulunuyor.

Eğer çekim gücü problemi ile karşı karşıya iseniz ve maliyetli bir düzeltme istemiyorsanız o halde yönlendiricinizi veya güçlendiricinizin antenini bir alüminyum folyo ile kapatabilirsiniz. Alüminyum sinyal gücüne olumlu yönde etkide bulunmakta olup, bunun bir şehir efsanesi olduğunu düşünenlere itibaren etmeyin.

Çekim kalitesini artırabilmek için kullanılabilecek olan bir diğer yöntem de Wi-Fi menzil artırıcı ürünlerinden birini temin etmek olup, eğer menzil artıran veya sinyal güçlendiren ürünlerden verim alamıyor iseniz bu cihazınıza ek antenler de takabilirsiniz. Piyasadaki pek çok modelde ekstra anten girişlere olduğu bilinmektedir. Bu girişlere farklı model antenler takarak bir fark oluşup oluşmadığını tespit edebilirsiniz.

Bazı durumlarda sorun akıllı telefonun kendisinden de kaynaklanabiliyor. Arka planda çalışan uygulamalar veya farklı bir sorundan dolayı yazılımsal sıkıntılar nedeniyle Wi-Fi erişim problemi yaşıyor iseniz cihazınızı yeniden başlatarak tekrar denemeniz isabetli olacaktır. Aynı zamanda mobil cihazlar için geliştirilen çeşitli Wi-Fi sinyal gücünü artırma uygulamaları olduğunu da belirtelim. Ancak bunlardan hepsine güvenmemenizi , araştırma yaparak size uygun ve daha güvenli bulduğunuz mobil uygulamaları denemenizi öneriyoruz.

Modeminizin bulunduğu konum da sinyal gücü konusunda çok önemli bir kıstas olup, modem konum değişimi yaparak sinyalinizin daha iyi seviyelere geldiğini gözlemeyebilirsiniz.

(Visited 9 times, 1 visits today)