Bu yazımızda Instagram platformuna yüklemiş olduğunuz ilk fotoğrafı nasıl bulabileceğinize ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte detaylar…

Günümüzde milyarlarca kullanıcıya sahip olan Instagram her geçen gün daha fazla kişiye erişiyor. Instagram temelde bir fotoğraf paylaşım platformu olup, eğer bir Instagram hesabınız var ise mutlaka fotoğraf paylaşımı yapmışsınızdır. Peki ya ilk yüklemiş olduğunuz Instagram fotoğrafını hatırlıyor musunuz?

Instagram platformu arşiv konusunda hassastır ve bu sayede geçmiş hareketlere ve paylaşımlara kolaylıkla ulaşmaya imkan tanır. Peki Instagram üzerinde ilk yüklenen fotoğrafı bulmanın da kolay bir yolu var mıdır? Yüklenen ilk fotoğrafı bulmak için, hemen aşağıda bahsedeceğimiz adımları kullanabilirsiniz.

Instagram yüklenen ilk fotoğrafı bulma ad adımları:

İlk olarak Instagram mobil uygulamasını açınız. Instagram’ın mobil uygulaması hem Android hem de iOS işletim sistemi üzerinde uyumlu olarak kullanılabilmekte olup, iOS sahibiyseniz App Store, Android sahibiyseniz Play Store üzerinden indirebiliyorsunuz.

Instagram mobil uygulamasını açtıktan sonra Profil sayfasını açınız. Sağ üst köşedeki üç çizgi butonuna dokununuz. Açılan menüde Ayarlar, Arşiv, QR kodu, Kaydedilenler, Favoriler v.b. pek çok seçenek yer almakta olup, bu seçenekler arasından Hareketlerin seçeneğine dokununuz.

Fotoğraflar ve Videolar sayfasını açınız. Bu bölüme girmenizin ardından Gönderiler, Reels ve Videolar olarak seçenekler çıkacaktır. Gönderiler seçeneğine dokunun. Sağ üst köşedeki Sırala ve Filtrele yazısına dokununuz. Sıralama seçeneğini En Eskiden En Yeniye olarak seçiniz ve sonrasında Uygula butonuna dokununuz. Böylece işlem tamam.

Yüklenen ilk Reelsi bulma yöntemi:

Bunun için ilk olarak Instagram mobil uygulamasını açınız. Profil sayfasını açınız. Sağ üst köşede yer almakta olan üç çizgi butonuna dokununuz. Açılan menü içerisinden Hareketlerin seçeneğine dokununuz. Fotoğraflar ve Videolar sayfasını açınız ve ardından Reels seçeneğine tıklayınız. Sonrasında sağ üst köşede yer alan Sırala ve Filtrele yazısına dokununuz. Sıralama seçeneğine En Eskiden En Yeniye olarak seçiniz ve Uygula butonuna dokununuz.

(Visited 12 times, 1 visits today)