Nokia markası G11 Plus isimli akıllı telefon modelini giriş seviyesi için piyasaya sürüyor. Telefonun tanıtımı gerçekleştirilmiş durumda. İşte habere ilişkin detaylar…

Akıllı telefon alanında her ne kadar rekabetçi pazarda iddialı konumda olmasada yaptığı çalışmalarla özellikle giriş segmentte ve güncellemeler konusunda çok başarılı bir grafik çizmekte olan Nokia, bu sefer G11 Plus isimli akıllı telefon modeliyle kendisini  gösteriyor. Ürün için beklenen tanıtım gerçekleştirildi. Böylece cihazın sahip olduğu teknik özellikler belirlenmiş oldu.

Ekran ve diğer özellikler

Nokia G11 Plus akıllı telefonu 6.5 inç büyüklüğünde 1600 x 720 çözünürlüğünde 90 Hz tazeleme hızına sahip, aynı zamanda 180 Hz dokunmatik örnekleme hızı bulunmakta olan bir model. Cihaz 20 : 9 oranlı LCD ekran kullanıyor. Ürünün ön yapısında damla çentik yapısı içerisinde ön kamera bulunuyor. Sekiz çekirdekli Unisoc T606 yonga setine yer verilmekte olan akıllı telefon, Mali G57 grafik birimi kullanıyor. Ürün bu temel özellikler üzerine kuruluyor.

Cihazın depolama özelliklerine baktığımızda; 64 GB depolama alanı ve 4 GB RAM bulunmakta olan akıllı telefon, 512 GB’a kadar microSD kart desteği sunulmaktadır. Böylece ürünün dahili depolama alanı yetmediğinde harici depolama alanı ile depolamasını artırmak mümkün olmaktadır.

G11 Plus modelinde 50 MP ana arka kamera lensi bulunmakta olup ona /2.4 diyafram açıklığına sahip 2 MP derinlik/makro kamera eşlik ediyor ve önünde ise 8 MP selfie kamera kullanılmakta. Akıllı telefonun 18W hızlı şarj desteğine sahip olan 5000 mAh büyüklüğünde batarya yer alıyor. İşletim sistemi olarak Android 12 yazılımını kullanmakta olan akıllı telefon yana monte parmak izi tarayıcısına sahip. Çift SIM kart desteği kullanmakta olan akıllı telefon bu bağlamda kullanıcılara çeşitlilik sunuyor. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)