Bu içeriğimizde Android kullanıcılarının yararlanması gereken beş özellikten bahsediyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Android işletim sistemi bulunan telefon ve tabletlerde pek çok özellik bulunmakta olup, bunlardan bazılarına sizler için değinmek istedik.

Sesli Komutlar

Android işletim sistemlerindeki cihazlarda sesli komutlar vererek, bunların Google tarafından algılanıp yerine getirilmesini sağlıyorsunuz. Böylece cihazın ekranına temas etmeden pek çok işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kablosuz Şarj

Akıllı telefonlarda özellikle son zamanlarda oldukça yaygın hale gelen kablosuz şarj akımı, kullanıcılara önemli avantajlar sunuyor. Android kullanıcıları kablosuz şarj fonksiyonu sayesinde telefonlarını daha pratik bir şekilde şarj edebiliyor. Kablosuz şarj hızının her geçen gün artırılması adına çalışmalar yapılıyor ve bu bağlamda yakında daha da kısa sürelerde şarj dolumu mümkün olacak.

Android Cihaz Yöneticisi

Akıllı telefonların çalınması, kaybolması gibi durumlarda kullanmak için Android Cihaz Yöneticisi fonksiyonu bulunmakta olup, bu fonksiyon cihazların uzaktan kilitlenmesine ve içerdiği verilerin silinmesine imkan tanıyor. Bu bağlamda son derece kullanışlı ve hayati önem taşıyan bir fonksiyon olarak dikkat çekiyor.

Bilinmeyen Kaynaklardan Yükleme

Android işletim sisteminin varsayılan halinde telefon bilinmeyen kaynaklardan yükleme yapmaya kapalı oluyor ancak dilerseniz bilinmeyen kaynakları aktif hale getirerek dilediğiniz internet sitesinden indirme yapabiliyorsunuz. Bu kullanıcıya önemli bir özgürlük sunarken bir aydan da telefon güvenliği açısından riskli bir durum olduğunu belirtmek gerekiyor.

Gereksiz Varsayılan Uygulamaları Kapatma

Android cihaz aldığınız zaman pek çok ihtiyacınız olmayan uygulamanın telefonda varsayılan olarak yüklü durumda olduğunu görürsünüz. Bu durum kullanıcılar için zaten sinir bozucu iken bir de telefon size bazı varsayılan uygulamaları kaldırmanız için izin vermez. Ancak yine de bu uygulamaları devre dışı bırakma imkanı sunulmaktadır. Bu sayede gereksiz olan varsayılan uygulamaları devre dışı hale getirerek onların çalışmamasını sağlayabilirsiniz ve böylece rahatsız olmazsınız.

(Visited 27 times, 1 visits today)