Akıllı telefon üreticilerinden Redmi’nin Redmi 10 modeli için yeni bir yazılım güncellemesi paylaşıldı. Cihaza Android 12 güncellemesi geldi.

Telefonlar için yazılım güncellemelerinin zamanında yayınlanması oldukça önem arz etmekte olup, güncellenen bir telefon hem yazılımsal olarak yeni, hem de güvenli kalıyor. Bu bağlamda Redmi 10 akıllı telefonuna yönelik olarak Android 12 güncellemesi yayınlanmış durumda.

Akıllı telefon markalarından Xiaomi bütçe dostu akıllı telefonlar için de Android güncellemelerini yayınlamaya özen göstermeye çalışıyor. Şirket son günlerde giriş segment modellere yönelik olarak yeni bir yazılım güncellemesi dalgası başlatmış olup, eski telefonlarına yönelik olarak Android 11 ve Android 12 tabanlı güncellemelere yer veriyor.

Redmi 10 için güncelleme çıktı

Xiaomi markası, Redmi 10 akıllı telefonuna yönelik olarak Android 12 tabanlı yazılım güncellemesini yayınladı. Söz konusu güncelleme sadece Çin’le sınırlı kalmayarak Avrupa pazarı için de yayınlanmış durumda.

Yazılım güncellemesinin boyutu 2.7 GB olup, güncelleme Ocak ayı Android güvenlik yamasını içerisinde barındırıyor. Yayınlanan güncelleme telefona Android 12 tabanlı MIUI 13 sürümünü kazandırıyor. Paylaşılan güncelleme MIUI 13 yeniliklerine ek olarak sistem optimizasyonu ve genel kararlılık iyileştirmeleri de sunuyor. Daha akıcı bir deneyim için güncellemenin uygulanması öneriliyor.

Redmi 10 özelliklerini hatırlayalım

Redmi 10 akıllı telefonunda Full HD+ ekran çözünürlüğüne sahip olan IPS LCD ekran bulunmakta olup, cihaz 90 Hz yenileme hızı kullanıyor. Helio G88 yonga setine yer verilen akıllı telefonda 4GB LPDDR4x RAM, 64GB / 128GB (eMMC 5.1) depolama, 6GB LPDDR4x RAM / 128GB (eMMC 5.1) depolama, microSD ile genişletilebilir bellek seçenekleri yer alıyor. Ürün çift SIM kart destekliyor ve 18W hızlı şarj desteğine sahip olan 5000 mAh bataryası bulunuyor. Stereo hoparlöre yer verilen telefon, 181 Gram ağırlığa sahip ve 3.5 mm kulaklık girişi mevcut.

(Visited 26 times, 1 visits today)