Teknoloji şirketlerinden Asus, ROG Maximus Z690 Hero anakartlarıyla ilgili yeni bir karar aldı. Anakartların bazıları geri toplanmaya başlandı.

Bilgisayar donanımları alanında yakından tanıdığımız ASUS, çeşitli anakart ürünlerinin de pazarlamasını yapmakta olup, son zamanlarda şirketin başı ROG Maximus Z690 Hero anakartı yönünden dertte çünkü ROG Maximus Z690 Hero anakartıyla ilgili arıza ve yanan bileşenler hakkında çok sayıda rapor mevcut. Bu raporların gündeme de gelmesi üzerine şirket alarma geçti.

Kullanıcılardan pek çoğu yaşadığı kötü deneyimi aktarmak için forumları ve sosyal medyayı kullandı. ASUS ROG forumlarında çok sayıda şikayet konusu açıldı ve görseller ile detaylara inildi. Bazı kullanıcılar anakart RAM sorununa işaret etmekte olan 53 BIOS kod hatasına vurgu yaptı.

ASUS, ROG Maximus Z690 Hero ürünlerinde meydana gelen kronik sorunla ilgili olarak soruşturma başlattı. Bununla ilgili olarak ROG Maximus Z690 Hero ürünlerinden bazılarını geri çağırmak ve değiştirmek adına programa start vermiş durumda.

Asus Türkiye açıklama yaptı

Konuyla ilgili açıklama yapan ASUS Türkiye tarafından, ROG Maximus Z690 Hero sorununun belirli üretim serisine dahil olan modeller için geçerli olduğu, Türkiye’ye ithal edilen ürünlerde aynı sorunun bulunmadığı belirtildi. Dolayısıyla Türkiye’de normal şartlar ile ROG Maximus Z690 Hero edindiyseniz endişelenmenize gerek yok.

Popüler overclock platformlarından Hardcore Overclocking konuyla ilgili bir araştırmaya gitti ve araştırma sonucunda ROG Maximus Z690 Hero anakartında belirli kapasitörün yanlış montaj yapıldığını ifade etti. ASUS tarafından da bu iddiaya yönelik onaylama geldi. Bu bağlamda ASUS müşterilerine değişim teklifinde bulunacak olup sorunu bu şekilde çözmeye çalışıyor.

ROG Maximus Z690 Hero anakartına sahip olan kullanıcılar ASUS tarafından yayınlanan aracı kullanarak seri numarasını girip anakartının problemli olup olmadığını tespit edebiliyor. Konuya ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 28 times, 1 visits today)