CD Projekt Red ekibinin popüler iki oyun serisine ilişkin gelişme meydana geldi. The Witcher ve Cyberpunk oyunlarının satış rakamları resmen duyuruldu. İşte habere ilişkin detaylar…

Video oyunu alanında yaklaşık 7 yıl kadar önce neredeyse kimsenin adını duymadığı CD Projekt RED ekibi, zaman içerisinde oldukça büyüdü. İlk olarak The Witcher 2 oyunu ile ismini duyurmaya başlayan şirket, The Witcher 3 oyununu çıkarmasından sonra adeta altın çağını yaşadı.

CD Projekt RED’in 2015 yılında piyasaya sürdüğü The Witcher 3, kısa sürede döneminin en çok sevilen video oyunlarından biri olmayı başardı ve böylece geliştirici ekibi büyük bir şöhrete taşıdı. CD Projekt RED, başarılı The Witcher serisinin ardından Cyberpunk temalı yeni oyunu Cyberpunk 2077 üzerinde çalıştığını duyurarak büyük bir heyecan fırtınasına daha neden olmuştu. Cyberpunk 2077 her ne kadar ilk çıktığında çok fazla hata içerdiği için hayal kırıklığı meydan getirsede zaman içerisinde benimsenen bir oyun olmuştu. Peki Cyberpunk ve The Witcher oyunlarından hangileri satış tarafında daha başarılı oldu dersiniz?

The Witcher serisi ile Cyberpunk 2077 video oyununun satış rakamlarına yönelik paylaşım yapıldı. CD Projekt Red tarafından resmi olarak paylaşılan verilere göre The Witcher 3 oyunu piyasaya sürüldükten sonra şu ana kadar 30 milyon adet satış gerçekleştirdi. Serinin önceki oyunları olan The Witcher + The Witcher 2 toplam 25 milyon satış rakamına ulaştı. Bu bağlamda The Witcher 3 ile zirve yapıldı.

Cyberpunk 2077 satış rakamlarının ise 18 milyon olduğu duyuruldu. Önümüzdeki süreçte gelecek yeni içeriklerle beraber bu satış adedinin artması beklensede oyunun The Witcher 3’ü geçmesi olası gözükmüyor. Bunda oyunun ilk çıktığı dönemde çok fazla eleştiriye maruz kalmasının büyük etkisi bulunuyor gibi gözüküyor.

(Visited 13 times, 1 visits today)