Ekim ayının en fazla indirilen mobil uygulamalarının hangileri olduğuna yönelik olarak duyuru yapıldı. Listenin zirvesinde TikTok yer alıyor.

Mobil dünya özellikle son yıllarda büyük bir gelişim gösterdi. Akıllı telefon uygulamalarının kullanım oranı da buna bağlı olarak arttı. Şu an App Store, Google Play Store gibi sanal mağazalara büyük bir ilgi olmakta olup, bu mağazalara her ay binlerce yeni uygulama dahil oluyor. Peki bu uygulamalar arasında Ekim ayında en fazla dikkat çekenler hangileri oldu dersiniz?

Ekim ayının en fazla indirilen mobil uygulamalarının hangileri olduğu Sensor Tower tarafından yapılan araştırma ile beraber açıklandı. Buna göre en fazla indirilen mobil uygulamanın TikTok olduğu duyuruldu.

TikTok Eylül ayında en çok indirilen mobil uygulama idi ve bu unvanını Ekim ayında da korudu. Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olarak kabul gören TikTok, Ekim ayında dünya genelinde 57 milyondan fazla kez indirildi ve böylece ilk sırada yer aldı. Uygulamayı en çok indiren ülke ise %17 pay ile Çin oldu. Çin’i %11 oranıyla ABD takip ediyor.

İkinci Sırada Instagram Var

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok’u takip eden uygulama ise ünlü sosyal medya platformlarından Instagram oldu. Geçtiğimiz yıla nazaran yüzde 31 oranında artış sağlayan Instagram, 56 milyondan fazla indirme ile ikinci sırada yer almakta. Uygulamayı en fazla indiren ülke ise %39 oran ile Hindistan oldu. İkinci sırada ise Brezilya yer almakta olup Brezilya’nın payı %6 olarak ölçüldü.

Ekim ayında en çok indirilen üçüncü uygulamanın ise Facebook olduğu açıklandı. Her ne kadar sıklıkla gizlilik skandalları ile gündeme geliyor olsada hala oldukça popüler olan Facebook, Ekim ayında en çok indirilen üçüncü uygulama olmayı başardı. Böylece yine adından söz ettirdi.

(Visited 41 times, 1 visits today)