Günümüzün popüler sosyal medya platformlarından biri konumunda olan Facebook’a fake hesap açılmasını bitirmeye yönelik olarak yeni bir özellik ekleniyor. Aynı hesaptan 5 farklı profil oluşturulabilecek.

Facebook günümüzde önde gelen sosyal medya platformlarından biri konumunda. Aynı zamanda köklü bir platform olan Facebook sürekli olarak geliştirilmekte ve yeni özellikler kazanmaktadır. Gelen bilgilere göre Facebook için yeni bir fonksiyon üzerinde çalışılıyor. Söz konusu fonksiyon aynı hesaptan 5 farklı profil oluşturmayı içeriyor. Yeni özelliği şu an test etmeye başlayan Facebook, bir hesaba ait olan 5 farklı profil oluşturulmasına imkan tanıyor.

Kullanıcılar oluşturabilecekleri beş farklı profil ile iş ve özel hayatlarını birbirinden ayırabilecek veya hobilerine yönelik olarak sayfaları üzerinde çalışabilecekler. Geliştirmiş olduğu özelliği kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test etmeye başlayan Facebook, bazı kullanıcıların işlerini kolaylaştıracağa benziyor.

Facebook tarafından sunulan yeni özellik tıpkı Netflix’in tek ana hesap altında birden fazla profiller sunması gibi gözüküyor. Yine de Facebook’un test aşamasındaki özelliğinin biraz daha farklı amaçlar için olduğunu söylemek mümkün. Çünkü ikinci bir kişiden değil bir kullanıcıya ait 5 farklı profilden bahsetmekteyiz.

Yeni özellik, hesap sahiplerinin kişiliklerini bölmesine imkan tanıyacak olup, oluşturmuş olduğunuz bir profilde sadece iş arkadaşlarınızı, başka bir profilde en yakın arkadaşlarınızı, bir başka profilinizde ise hobinizi değerlendirebilecek ve profillerde yapmış olduğunuz paylaşımları sadece ilgili kategorilerdeki kullanıcıların görmesini sağlayabileceksiniz. Bunun yanında alt profillerde gerçek isminizi kullanmasına gerek olmayacak ve sadece ana hesabınızda gerçek isminizi kullanmanız yetecektir. Bu arada Facebook açılacak olan profillerin birbirleriyle tutarlı olması gerektiğini de belirtiyor. Profillerden birinde Facebook politikalarını ihlal ettiğiniz taktirde ana hesabınız da gereken cezayı alacaktır. Habere dair görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)