İçerik üreticilerin Instagram üzerinde ücretli paylaşım yapabileceği abonelik sisteminin duyurusu gerçekleştirildi. Söz konusu sistem ile içerik üreticiler sadece takipçilerinin görebileceği özel içerikler paylaşacak.

Günümüzde Instagram en popüler sosyal medya mecralarından biri konumundadır. Meta şirketinin sahip olduğu Instagram sürekli olarak geliştirilmekte ve yeni pek çok özellik kazanmaktadır. Her geçen gün kullanım oranı daha da artan Instagram platformunda ücretli abonelik sisteminin ekleneceği bir süredir konuşuluyordu ve son gelişmeler içerik üreticilerin sadece abonelerin görebileceği özel içerikler sunabileceği abonelik sisteminin resmen aktif olacağı yönünde.

Instagram abonelik sistemi içerik üreticilerin ücretli gönderi paylaşımlarında bulunarak abonelerin görebileceği özel içerikler sunmasına imkan tanımakta olup bu sayede Instagram abonelikleri içerik üreticilerinin gelirlerini artırabilmeleri konusunda katkı sağlayacak. Bunun yanında uygulamanın mevcut rakibi olan TikTok platformundan daha çekici hale getirebilecek bazı özellikler de sunulacak.

Abonelik sisteminin duyurusu Instagram’ın sahibi olan Meta şirketinin Ceo’su Mark Zuckerberg tarafından yapıldı. İçerik üreticilerin profillerinde sadece abonelere özel içerikleri için bir yere sahip olması sağlanırken, abonelere özel reels videolarına da yer verilecek ve sadece abonelerin erişebileceği ücretli gönderiler olacak.

Instagram abonelik sistemi ile birlikte abone sohbetleri, özel gönderiler ve özel reels videoları dahil edilecek. Bunun yanında profilde özel bir sekme de olacak ve söz konusu sekmeyi sadece ücretli olarak abone olan Instagram kullanıcıları görebilecek. Yani ücretli abonelikler sayesinde hem içerik üreticileri gelir elde edecek hem de ücret ödeyenler özel içeriklere erişim sağlamış olacak. Fonksiyonun ülkemiz dahil pek çok ülkede kısa sürede yaygınlaşması bekleniyor.

Instagram üzerinde içerik üreticileri en fazla etkileşim alan takipçilerine daha yakın olma imkanına sahip olacak. Yeni özellik şu an test ediliyor ve yakın zamanda tamamen aktif hale gelmesini bekliyoruz.

(Visited 3 times, 1 visits today)