Bu içeriğimizde Facebook üzerinde giriş yapmadan nasıl arama yapabileceğinizle ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya dair detaylar…

Günümüzde insanlarla iletişim kurmak ve tanışmak için en iyi fırsatlardan biri olan sosyal medya uygulamalarından Facebook üzerinden milyarlarca hesap bulunuyor. En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook üzerinde kullanıcı girişi yapmadan arama yapabilirsiniz. Böylece bulmak istediğiniz bir kişiyi veya sayfayı bulabilirsiniz.

Facebook’a giriş yapmadan arama işlevi gerçekleştirebilmek için bir web tarayıcısı kullanmanız gerekmektedir. Yani Facebook  uygulamaları üzerinden giriş yapmadan arama yapma gibi bir imkan bulunmamaktadır.  Giriş yapmadan arama yapmak için örneğin internet tarayıcınızda adres çubuğu bölümüne facebook.com yazdıktan sonra  / işareti yapıp sonrasında aramak istediğiniz bir sayfayı veya kişinin ad soyadını yazarak şansınızı deneyebilirsiniz. Veya kişinin adını Facebook kelimesiyle birlikte Google’da aratarak çıkan Facebook bağlantılarından size uygun olana tıklayabilirsiniz. Her Facebook hesabının doğrudan erişilebilen bir bağlantısı bulunduğu için gerek adres çubuğuna url yoluyla gerekse Google üzerinden arama motoru yardımıyla bulmayı umut ettiğiniz profile ulaşabilirsiniz. Eğer bu iki yöntem işe yaramadıysa Social Sercher’ı da kullanabilirsiniz. Facebook için web tabanlı bir arayüz olan social searchher, kullanıcı adları ve etiketler sayesinde Facebook hesapları için arama yapmanızı sağlamakta olup, fotoğraflara erişim sağlamak için de bir hesabınızın bulunması gerekmemektedir.

Bir kişiye Facebook üzerinden ulaşmanın en doğru ve kısa yolu ise üyelik açmaktır . Facebook üzerinde açacağınız geçici bir hesap ile arama çubuğunda rahatlıkla ad soyad ve diğer bilgileri girerek bulmak istediğiniz kişiyi bulabilirsiniz. Daha sonrasında dilerseniz hesabınızı kapatabilirsiniz.  Zaten giriş yapmayan bir kullanıcının aradığı Facebook profilini veya sayfasını bulsa bile kısıtlı bilgilere erişebildiğini belirtelim. Bu bağlamda detaylı bilgiye erişmek için giriş yapmak ve hatta bazı durumlarda o kişiyi arkadaş olarak eklemek gerekmektedir.

(Visited 78 times, 1 visits today)