Google’da 2021 yılına ait en çok aranan dizi, oyun ve filmlerinin neler olduğu belli oldu. İşte Google’ın 2021 enleri…

Video oyunlarına geride bıraktığımız 2021 yılında da büyük bir ilgi gösterildi. Bunda virüs salgını nedeniyle kapanmaların da büyük etkisi oldu. 2021 yılında Google’da oyunlarla ilgili çok fazla arama yapıldı. Ancak en fazla arama yapılan oyun beklentilerin dışında bir yapım oldu. Verilere göre 2021 yılında Google’da en fazla aranan video oyunu PopCat oldu. PopCat ana akım medyada fazla yer verilmemiş olduğundan en çok aranan oyun olarak öne çıkması son derece dikkat çekti. PopCat’i takip eden oyun ise EA Games’in popüler FIFA serisinin son oyunu olan FIFA 22 oldu. Onu takip eden, üçüncü sırada yer alan oyun ise popüler savaş oyunlarından Battlefield 2042 oldu.

2021 yılının en çok aranan film ve dizileri:

Google’da 2021 yılında en fazla aranan film Eternals oldu. Onu Black Widow takip ederken üçüncü sırada ise Dune yer aldı. Öte yandan dördüncü sırada Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings , beşinci sırada ise Red Notice bulunuyor.

2021 yılında Google’da en çok aranan dizi ise Squid Game oldu. Netflix platformunun uzun süre en fazla izlenen dizi listesinde en başta olan Squid Game, farklı konusu ve aksiyon dolu sahneleriyle oyuncuların beğenisini kazanan dizilerden oldu. Squid Game dizisini Bridgerton, onu da WandaVision takip etti.

Google, 2021 yılında açık ara en fazla kullanılan arama motoru oldu. ABD merkezli teknoloji şirketi Google, bu sayede internet aleminin neredeyse tamamının en önemli bağlantısı oldu. Bu durumun 2022 yılında da devam etmesi bekleniyor. Çünkü Google’a rakip olabilecek kadar fazla ziyaretçiye sahip olan başka bir arama motoru hala bulunmuyor.

(Visited 36 times, 1 visits today)