God of War oyununa dair yeni gelişmeler var. Oyunun PC sistem gereksinimleri resmen açıklandı. İşte habere ilişkin detaylar…

Günümüzde konsol oyunculuğunun PC’lere nazaran en büyük avantajı özel oyunlara sahip olmalarıdır. PlayStation için özel olarak piyasaya sürülen oyunlardan birisi de God of War’dı. PlayStation’ın en beğenilen oyunlarından biri olan ve defalarca en iyi oyunlar listesinde yer alan God of War, bu nedenle PC oyuncularının da iştahını kabartmakta idi ancak PC için bir türlü gelmemişti. Geçtiğimiz aylarda PC için resmen duyurusu yapılan oyun böylece en sonunda PC için de çıkacak olup, bu kez sistem gereksinimleri belli oldu.

God of War sistem gereksinimlerinin nasıl olacağı oldukça merak edilmekteydi zira sistem gereksinimleri sahip olduğu sistemi aşan oyuncular bu oyunu maalesef oynayamayacak. Peki God of War sistem gereksinimleri ne seviyede?

God of War Sistem Gereksinimleri PC

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
  • İşlemci: Intel i5-2500k (4 core 3.3 GHz) or AMD Ryzen 3 1200 (4 core 3.1 GHz)
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 960 (4 GB) or AMD R9 290X (4 GB)DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 70 GB kullanılabilir alan

Açıklanan yukarıdaki sistem gereksinimleri minimum düzey olup, God of War oyununu sorunsuz olarak oynamak isteyen bir oyuncunun bilgisayarında minimum 8 GB RAM, NVIDIA GTX 960 grafik kartı, AMD R9 290x grafik kartı, 70 GB boş alan, Intel Core i5 2500K veya seviyesinde işlemci bulunması gerekiyor.

Minimum sistem gereksinimlerinin korkulacak kadar fazla olmadığını belirtmek gerekiyor zira bu oyunu yaklaşık 8 yıl önce güncel olan , günümüzde artık eskiyen orta seviye bir oyuncu bilgisayarıyla oynayabilirsiniz.

Önerilen grafik ayarlarında oynayabilmek için ise en az Intel Core i5 6600K veya seviyesinde AMD işlemci, NVIDIA GTX 1060 6 GB veya AMD RX 570 4GB grafik kartı, 70 GB boş alan, DX11 desteği, 8 GB RAM, Windows 10 64 bit işlemci gerekiyor. Yani bu oyunu yüksek grafik ayarlarında herhangi bir kasma sorunu yaşamadan oynayabilmek için yaklaşık 5 yıllık eski bir orta segment oyuncu bilgisayarı yeterli olacaktır.

God of War oyunu hali hazırda hem Epic Games hem de Steam üzerinde kendisini göstermiş durumda ancak oyunun çıkışı 14 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Oyun PC platformunda daha da geliştirilen görseller ile gelecek olup, oyuncular güçlü grafikleri yüksek performanslar ile çalıştırabilecek.

(Visited 46 times, 1 visits today)