Google Haritalar’ın sokak görünümü fonksiyonu ile ilgili olarak kullanıcıların heyecan duyacağı bir gelişme meydana geldi. Fonksiyon telefonlara geliyor. İşte habere ilişkin detaylar…

Popüler Google uygulamalarından biri olan Google Haritalar, ülkemizde de yön tayini için çok yaygın bir şekilde kullanılıyor. Uygulama sadece yön tayini için değil aynı zamanda keşif yapmak, iyi vakit geçirmek için de kullanılabilmekte olup, uygulamanın sokak görünümü fonksiyonunun da bulunduğu biliniyor ve söz konusu fonksiyon son derece seviliyor.

Sokak Görünümü özelliğinin 15. Yıl dönümünü kutlamakta olan Google, bunun şerefine sevilen özelliğini mobil cihazlar için aktif hale getiriyor. Sokak görünümü özelliği sayesinde kullanıcılar artık Android ve iOS cihazlar ile Google Haritalar uygulamasında önceki yıllara ait sokak görünümüne göz atma imkanına sahip olacaklar.

Google’ın Haritalar içerisinde Sokak Görünümü fonksiyonunu kullanmak web sürüm için 2014 yılında mümkün olmuştu. Kullanıcılara zamanda yolculuk yapmaya imkan da tanıyan bu özellik, kişilerin istedikleri konuma sanal harita olarak ulaşabilmesine imkan tanımakta. Böylece kişiler daha önce gitmedikleri sokakların gerçek görüntülerini görme imkanına sahip oluyor ve böylece adeta sanal bir keşif yapmış oluyorlar..

Google aynı zamanda 306 derecelik görüntüleri daha iyi yakalamak için taşınabilen bir kamera da geliştirmiş olup, dünyayı fotoğraflamak isteyenler için büyük imkanlar sunuyor.

Sokak görünümü kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak Android ve iOS cihazlarında geçmiş sürümü görmek istediği yerin konumunu girmesi gerekiyor. Sonrasında ekranın altında yer alan menünün üst kısmındaki Daha Fazla Tarih Gör seçeneğini tıklamanız gerekiyor . Ardından zaman içinde çeşitli noktalara geri dönebiliyorsunuz. Böylece sokak görünümü fonksiyonunu tarihsel olarak kullanabilirsiniz. Habere ilişkin görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 6 times, 1 visits today)