Bu yazımızda Google hesabınızı nasıl senkronize edebileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya dair detaylar…

Sahip olduğunuz şifreleri, yer işaretlerini ve çeşitli kişisel verilerinizi Google hesabınıza kaydederek senkronize bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Senkronizasyon uygulayarak bilgisayar ve mobil cihazlarınızda bilgileri kullanabiliyorsunuz. Bu durum size önemli bir zaman tasarrufu sağlamakta olup aynı zamanda pek çok işinizi daha rahat bir şekilde halletmenize imkan tanımaktadır.

Sahip olduğunuz şifreleri, yer işaretlerini, internet geçmişini, kişi bilgilerinizi ve pek çok verinizi daha senkronize edebilirsiniz. Bu bilgilere böylece gerek olduğunda her cihazdan ulaşabilirsiniz. Peki Google hesap senkronizasyon işlemi nasıl yapılmaktadır?

Senkronizasyon için izlenecek adımlar:

İlk olarak telefonunuzda Ayarlar bölümüne girin ve oradan Hesaplar bölümünden Senkronizasyon ve Google Hizmetleri’ni seçip, Senkronize Ettiğiniz Öğeleri Yönetim seçeneğine tıklayın ve sonrasında senkronize etmek istediğiniz verilerin seçimini yapın. Sonkronize etmek istediğiniz şeyi seçerek oturum açtığınız her Chromebook cihazında aynı ayarların tümünü kullanabilmek için Her Şeyi Senkronize Et’e tıklayın. Senkronize etmek istediğiniz her cihaz için özelliği aktif hale getirin.

Oturum açmış olduğunuz her Chromebook üzerinde senkronize edilecek ayarları seçebilmek için de Senkronizasyon Ayarlarını Özelleştir seçeneğini aktif hale getirin. Sonrasında Verileri Senkronize Et komutunun altında yer alan senkronize etmek istediğiniz ayarları açınız. Şifreleme Seçenekleri bölümünden senkronize edilen verileri parola ile koruyabilmek için şifre girin. Şifreleme seçenekleri isteğe bağlı olup, kullanmak zorunlu değildir.

Senkronizasyon nasıl kaldırılır?

Ayarlar bölümüne girip Hesaplar ‘a oradan da Senkronizasyon ve Google Hizmetleri’ne girin. Senkronize Edilen Verilerinizi İnceleyin seçeneğine tıklayın ve ardından alt kısımda yer almakta olan Senkronizasyonu Sıfırla seçeneğini seçin. Böylece işlem tamamlanacaktır.

(Visited 46 times, 1 visits today)