Teknoloji markalarından Honor, Magic V modeline ilişkin olarak tanıtım yaptı. Cihaz özellikle üst düzey Snapdragon Gen 1 yonga setini kullanmasıyla dikkat çekiyor.

Akıllı telefon kategorisinde son zamanlarda katlanabilir telefon akımı yaşanmakta olup, Honor markası da bu akıma katılan markalardan biri oldu. Honor, bir süredir konuşulan Magic V katlanabilir telefonunu resmen tanıttı.

Honor Magic V katlanabilir cihazında üst seviye yonga setlerinden Snapdragon 8 Gen 1 yer alıyor. Honor Magic V, Snapdragon 8 Gen 1 yer alan ilk katlanabilir cihaz olmasıyla öne çıkıyor. Telefon katlandığı zaman iki ekran arasındaki boşluğu fark edilmemekte olup bu özel bir menteşe mekanizması ile mümkün hale geliyor.

Katlanabilir telefonun 2272 × 1984 piksel çözünürlüğe sahip olan 7.9 inç büyüklüğünde OLED ekran bulunuyor. Ekran 90 Hz yenileme hızına sahip. Öte yandan cihazın dış kısmında da 2560 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olan 6.45 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızına sahip 21:9 en boy oranlı ekran yer alıyor. Nanokristallerden yapılma özel camla kaplı olan ekranıyla düşmelere karşı iyi bir koruma sağlayan akıllı telefonun lansmanı sırasında şirket cihazı sahneye bile attı ve darbe karşısında hasar almadığını gösterdi. Honor aynı zamanda telefonunun bu zamana kadar üretilen en ince katlanabilir telefon olduğunun altını çiziyor. Telefonun kalınlığı 14.3 mm olarak açıklandı.

Katlanabilir telefonda 12 GB RAM , 256 / 512 GB dahili depolama alanı seçenekleri bulunuyor. 4.750 mAh bataryaya sahip olan telefonun hızlı şarj desteği de bulunuyor. Akıllı telefonun ana kamerası 50 MP olup ona 50 MP geniş açılı lens ve 50 MP ek sensör eşlik ediyor. Cihazın ön yüzünde ise 42 MP selfie kamerası bulunuyor.

Beyaz, turuncu ve siyah olarak üç farklı renk seçeneğiyle 18 Ocak günü satışa sunulacak olan akıllı telefon ilk olarak Çin’de satılacak. Fiyatı ise 1570 Dolar seviyesinden başlayacak.

(Visited 22 times, 1 visits today)