Akıllı telefon markalarından Honor çalışmalarına tam gaz devam etmekte olup şirket şimdi de Play 6C akıllı telefonuyla kendisini göstermekte. Cihazın tanıtımı resmen gerçekleştirilmiş durumda.

Daha çok bütçe dostu akıllı telefonlarına yer vermekte olduğu Play serisi kapsamında çalışmalarına devam etmekte olan Honor, yeni Play 6C akıllı telefon modeliyle kendisini göstermiş durumda.

Söz konusu cihaz 5G destekli orta segmente gelen bir model olup, bu bağlamda iddialı orta segment cihazlarından birisi olarak kendisini gösterdi. Ürüne dair pek çok teknik özellik belirlendi.

Ekran Özellikleri

Yeni Play 6C akıllı telefonunun ekranı 6.52 inç büyüklüğündedir. Cihazın ekranı IPS yapıdadır ve 90 Hz tazeleme hızı sunmaktadır. Akıllı telefon 5G modeme sahip olup sekiz çekirdekli Snapdragon 480+ yonga seti bulunmaktadır. Cihazın sahip olduğu ekran ve işlemci özellikleri ile orta segment için standart bir deneyim sunmak için deldiğini, ancak 5G desteği sayesinde daha ön plana çıkan bir model olduğunu belirtmek gerekiyor.

Batarya olarak 5000 mAh büyüklüğünde pili bulunmakta olan akıllı telefon 22.5 Watt hızlı şarj desteğine sahiptir. Ürün bu hususta standart bir deneyim sunmaktadır.

Kamera özellikleri

Play 6C akıllı telefonunun kamera özelliklerine baktığımız zaman ise arka kısmında ikili kamera sisteminin bulunduğunu görüyoruz. Söz konusu kameralardan biri 13 Megapiksellik ana kamera olup ona 5 Megapiksellik de geniş açılı sensörün eşlik ettiğini belirtelim.

USB-C bağlantı noktası desteği, 3.5 mm kulaklık girişi desteği ve bunun yanında Bluetooth 5.1 desteği bulunmakta olan akıllı telefon yazılımsal olarak ise Andorid 11 tabanlı Magic UI 5.0 arayüzü ile kendisini göstermektedir.

Fiyatı ne kadar?

Yeni Play 6C akıllı telefonunun fiyatı 155 Dolar olarak belirlenmiş durumda. Bu bağlamda iddialı da bir fiyat etiketine sahip olan akıllı telefonun nasıl bir satış performansı sergileyeceği konusu merak ediliyor.

(Visited 7 times, 1 visits today)