Teknoloji şirketlerinden Huawei’nin P50E akıllı telefonunun teknik özelliklerini ve hakkındaki son haberleri paylaşıyoruz. İşte P50E akıllı telefonuna dair gelen son bilgiler…

Huawei zaman zaman ülkemizde de gündeme geliyor. Özellikle fiyat performans konusunda başarılı ürünleriyle dikkat çekiyor olsada artık Google ürünlerinin telefonda yer almıyor olması kullanıcıların uzak durmasına neden olabiliyor.

Çin merkezli teknoloji şirketlerinden Huawei, ABD ambargosu nedeniyle zor bir süreçten geçiyor olsada bazı pazarlarda başarılı olmaya devam ediyor ve şirket şimdi de P50E akıllı telefonuyla gündemde.

P50E teknik özellikleri ve son haberler

Huawei P50E modelinin sahip olduğu teknik özellikler ve diğer pek çok detay belli oldu. Buna göre akıllı telefonun 6.5 inç büyüklüğünde OLED ekranı bulunuyor. Cihaz Snapdragon 778G yonga setiyle çalışıyor ve 66W hızlı şarj destekli 4100 mAh bataryası bulunuyor.

P50E telefonunda 8 GB RAM olarak RAM tarafında sabit bir seçeneği bulunurken, depolama alanı tarafında ise 128 GB ve 256 GB olmak üzere iki depolama alanı seçeneği bulunuyor. Akıllı telefon 50MP ana sensör + 12MP 5x telefoto sensör + 13MP ultra geniş sensörü olmak üzere üçlü arka kameraya olup ön yüzünde ise 12 Megapiksellik selfie kamerası yer alıyor.

Akıllı telefon sahip olduğu işlemciyle yüksek performansa odaklanırken, IP68 ile 1.5 metreye kadar suya dayanıklı bir yapı sunuyor. Böylece cihaz sudan çabucak etkilenmemekte olup, kullanıcılar için dayanıklı ve uzun ömürlü bir performans sunabiliyor. Bluetooth 5.2 ve çift bant Wi-Fi desteği bulunan model yazılımsal olarak HarmonyOS 2.0 ile çalışmakta. Telefon güncellemelerden de yıllarca yararlanacak.

Cihazın 5G özelliğinin bulunmadığını, bu nedenle satın almadan önce beklentilerin bu doğrultuda önem arz ettiğini belirtmek gerekiyor. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

(Visited 14 times, 1 visits today)