Bu içeriğimizde Instagram kurtara kodu ile ilgili olarak bilgilere değiniyoruz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Sosyal medya hesaplarının güvenliği oldukça önemli olup, verilerin çalınmaması adına güvenlik önemleri almak gerekiyor. Günümüzün popüler sosyal medya platformlarından Instagram’da hesabınıza giriş yapamadığınız durumlarda ise hesap kurtarma kodu imdadınıza koşuyor.

Instagram hesabınıza yeni bir güvenlik katmanı dahil etmek için iki faktörlü doğrulama kodu kullanabilirsiniz. Kişisel verilerinizin bulunduğu hesabınızda mutlaka iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif hale getirmenizi öneririz. Ancak bazı durumlarda bağlantı veya iletim sorunlarından dolayı ikincil doğrulama girişi esnasında kod gönderilmediği zamanlar da olabilir. Bu gibi durumlarda problemi bir kurtarma kodu kullanarak giderebilmeniz mümkündür. Kurtarma kodu ve iki faktörlü doğrulama birbirleriyle ilişkili olan sistemlerdir. Instagram üzerinde iki faktörlü kimlik doğrulama aktif haldeyse, birisi farklı bir cihaz üzerinden hesabınıza erişmeye çalıştığı zaman giriş kodu ile onaylama isteyecektir. Bazen iki faktörlü kimlik doğrulamanın kullanılamadığı veya hata verdiği olur. Örneğin başka bir cihazdan hesabınıza girecekken bu konuda sorun yaşayabilirsiniz. Örneğin iki faktörlü doğrulamayı telefonunuzla kurduysanız ve telefonu kaybettiyseniz hesabınıza farklı bir cihazdan giriş yapamaz hale gelirsiniz. Bu gibi durumlarda da kurtarma kodu devreye girer. Kurtarma kodunu kullanarak erişim sağlayabilirsiniz.

Kurtarma kodu nasıl kullanılmaktadır?

İlk olarak profilinize , oradan Ayarlar ‘a girmeni gerekiyor. Ardından Güvenlik yazısının üzerine dokunun ve sonrasında İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması yazısının üzerine dokunun. Ek Yöntemler’e dokunup sonrasında da Yedek Kodlar ‘a basın. Mevcut kurtarma kodunuzu iptal edip yeni kodlar almak için de profilinize gidip Ayarlar bölümüne, oradan Güvenlik’e, oradan İki Faktörlü Doğrulama’ya girdikten sonra Yedek Kodlar yazısının üzerine dokunun. Sonrasında da Yeni Kodlar Al butonuna dokunun. İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkin hale getirdikten sonra kod alma hususunda sorunla karşılaşma ihtimalinize karşın hesabınızın kurtarma kodlarına böyle erişim sağlayabilirsiniz.

(Visited 33 times, 1 visits today)