Sony markasının yeni iddialı akıllı telefonu tanıtıldı. Cihaz özellikle fotoğrafçılık ile ilgili oldukça iddialı. Detaylar haberimizde….

Teknoloji markalarından Sony, özellikle fotoğrafçılık konusunda bir hayli iddialı olan yeni bir akıllı telefonunun tanıtımını yaptı. Söz konusu telefonun ismi Sony Xperia Pro-I olup, akıllı telefon sahip olduğu 1 inçlik kompakt kamera sensörü ile bir hayli iddialı olup, farklı aksesuarlar için de destek sunmasıyla öne çıkıyor.

Akıllı telefon pazarının en iyi kamerasına sahip olma iddiasında olan akıllı telefon, bu nedenle fiyat olarak biraz pahalı. Cihaz için belirlenen fiyatın 1799 Avro olduğu açıklandı. Ülkemizdeki kur durumu da göz önüne alındığı zaman Türkiye’de satışa sunulması halinde cep yakacak bir akıllı telefon olacak. Ancak her şeye rağmen güçlü kamera özellikleri isteyen kullanıcılar için biçilmiş kaftan gibi gözüküyor.

Kamera Özellikleri

Telefonda 3 x 12 MP arka kamera sensörleri bulunmakta olup, telefonun 2.4 mikron piksel büyüklüğüne sahip kamerası bulunuyor ve Zeiss imzalı 24mm Vario Tessar lens otomatik olarak f2.0 diyafram ile f/4.0 diyafram açıklığı arasında değişkenlik gösteriyor. Sahip olduğu sensör göz odaklama fonksiyonu ile hem fotoğraf hem de videolar sırasında çalışabilmekte. Bionz X görüntü işlemcisi kullanan akıllı telefon, böylece ana işlemciye yük bindirilmeden görüntülerin işlenebilmesine imkan tanıyor. Sony, 12 MP 50 mm 2x OIS telefoto sensör kullanan Xperia Pro-I modelinde bu bağlamda önceki modellerden ufak bir kısma yapıyor.  Bunun sebebi ise bilinmiyor. Üçüncü sensör de 12 MP çözünürlüğünde ultra geniş yapıda. Cihazda iki fiziksel deklanşör bulunduğunu da belirtelim ve ilk deklanşörün iki aşamalı bir kontrolü bulunuyor.

Diğer Özellikler

Snapdragon 888 yonga seti bulunan akıllı telefonda 512 GB dahili depolama alanına ve 12 GB RAM’e yer verilmiş. Cihazın 30W şarj destekli 4500 mAh bataryasının bulunduğunu da belirtelim. Sony Xperia Pro-I telefonu 28 Ekim günü ön siparişlere açılacak.

(Visited 28 times, 1 visits today)